Drágul a szemételhordás, a tömegközlekedés, a víz, a szennyvízelvezetés, valamint a temetkezési szolgáltatás október elsejétől. A szolgáltatások árának fele 5,5 százalékkal emelkedik, míg egyes szolgáltatások csak egy-két dinárral drágulnak. A vkt tegnapi ülésén emellett jóváhagyták a Szentháromság szobor eredeti helyére való áthelyezését a városi képviselő-testület tegnapi ülésén. Ennek köszönhetően annak restaurálását követően a szobor átkerül a valamikori piactérre, vagyis a városháza épülete elé, Jakab és Komor mellszobrának közelébe.
A képviselők elfogadták az ösztöndíjazásról szóló határozat módosítását is, amely némi szigorítással meg szeretné előzni a visszaéléseket.
Nenad Ivanišević lemondott, helyette Török Zoltán lesz a Demokrata Párt városi képviselője.
A jövőben a 473. új utca dr. Herzog Lívia utca lesz, az eddigi 493. új utca Benedek Elek utca lesz, az 560. új utca pedig Verica Barać utca lesz.
A város elfogadta a rendeletet a Városi Vagyonjogi Ügyészségről, amelyet az új törvénnyel összhangban hoztak meg. A Városi Vagyonjogi Ügyészség a bíróságok előtt képviseli Szabadka város szerveit, a városi költségvetésből finanszírozott szervezeteket, ha azok félként jelennek meg a bírósági szervek előtt.
A vkt tagjai elfogadták több közvállalat tavalyi évre vonatkozó pénzügyi jelentését. Három közvállalat hiánnyal zárta az évet. Maglai Jenő polgármester kiemelte, megkérdezték tőle a közvállalatok, milyen jelentést szeretne látni, ő pedig annyit mondott, hogy reálisat. Ezért fordulhatott elő, most először, hogy a hiányt kimutatták a jelentésben. A több milliós tételek ellenére a közvállalatok ma már jól üzletelnek, s ezt az évet pozitív mérleggel zárják majd – tette hozzá Maglai. A köztisztasági, a stadion és a városrendezési intézet hiánnyal számoltak.
A képviselők vita nélkül, szavazattöbbséggel elfogadták minden közvállalat pénzügyi jelentését, ahogyan a vállalatok nyereségének elosztásáról is hasonlóképpen döntöttek, majd pedig a három vállalat veszteségének részleges lefedéséről is vita és hozzászólás nélkül, pozitívan döntöttek.
A képviselők előtt nagy mennyiségű anyag állt, többek között a Szabadkai Regionális Hulladéktároló Kft. idei évi működési tervének módosítása, amely kapcsán Đenđi Seleši, a DP képviselője kiemelte, évek óta dolgozik a tartomány és a vállalat közösen a tároló kiépítésén, és feltette a kérdést, miért kell hirtelen megváltoztatni a projektdokumentációt. Ez azt jelenti-e, hogy eddig nem dolgoztak megfelelően, tévedtek valamiben, vagy valami más áll a háttérben? – tette fel a kérdést, választ azonban a tegnapi ülésen nem kapott.
Az első vitát a Subotica-trans Utasszállító Közvállalat idei évi működési terve módosításának javaslata váltotta ki. Petar Balažević, a DP képviselője ugyanis fájlalta, hogy megszüntetnék a Szabadka és Zágráb között közlekedő buszjáratot, amely az egyetlen tömegközlekedési eszköz, amellyel el lehet jutni a horvát fővárosba, ahol nagyon sok szabadkai fiatal tanul. A vita személyeskedésbe torkollt.
Megdrágul a szemételhordási díj: a jövőben az egyéni családi házak 4,66 dinárt fizetnek négyzetméterenként, a tömbházakban élők 5,63 dinárt, az üzlethelyiségek pedig 12,79 dinárt. A peremvárosi településeken 93 dinárt kell majd fizetni zsákonként a szemételhordásért. Maglai Jenő polgármester a szemételhordás kapcsán kiemelte, hat hónapon belül meg szeretnék változtatni a szemételhordási díjszabás módját.
A Temetkezési Vállalat szolgáltatásainak díja is 5,5 százalékkal nő.
Drágul a városi víz és a szennyvízelvezetés díja is, a szennyvíztisztító kiépítése miatt jóváhagyott hitel egyik feltétele a víz és szennyvízelvezetés díjának kiegyenlítése minden szinten, s az jövő év végén el kell, hogy érje a 112 dinárt köbméterenként. Október elsejétől ezért az ivóvíz 44,8, a szennyvízelvezetés 25,4, a szennyvíztisztítás pedig 28,8 dinárba kerül majd.
Drágul a buszjegy is, az eddigi 86 helyett 90 dinárt kell fizetnünk a sofőrnek, az elővételben vásárolt jegy pedig az eddigi 56,27 dinár helyett 61,9 dinárba kerül majd. Nemcsak a városi, hanem a peremvárosi járatok árai is nőnek. Az ellenzék keményen bírálta a drágításokat, elsősorban az országban uralkodó általános helyzet, bér- és nyugdíjcsökkentés miatt.
Maglai Jenő a közvállalatok szolgáltatásainak drágítása kapcsán elmondta, ő sem örül annak, hogy erz megtörténik, de tavasszal nemet mondott a drágítási szándékra, ezúttal már nem teheti. – Sajnálom, de nincs választási lehetőségünk. A közvállalataink kénytelenek megtenni ezt a lépést – tette hozzá.
Aleksandar Aleksićet a Subotica-trans Közvállalat, Tóth Godó Valériát pedig a Vízművek és Csatornázási Kommunális Közvállalat megbízott igazgatójának nevezte ki a képviselő-testület. Bár utóbbi esetében az ellenzék kiemelte, törvényellenes harmadik alkalommal egyhuzamban megbízott státuszba kinevezni ugyanazt az illetőt.
Több közvállalatban és önkormányzati alapítású intézményben leváltottak és új tagokat neveztek ki a felügyelő és igazgatóbizottságokban.
