A Biztonságos közlekedés európai hete alkalmából a szabadkai Vöröskereszt, a Közegészségügyi Intézet és a közlekedési rendőrség közösen a Palicsi Állatkert Ökoközpontjában vasárnap 10 és 12 óra között előadást tartanak az elmúlt tíz év észak-bácskai körzetben történt közlekedési balesetekről, a vezetés közbeni dohányzás veszélyességéről, illetve azokról a körülményekről, amelyek a balesetek előidézői lehetnek, és orvosi tanácsadásra is sor kerül.
Mivel a közös akció a palicsi motorostalálkozó időpontjával is egybeesik, az előadás részeként a motorbalesetekről is szó esik, melybe a találkozón résztvevőket is szeretnék bevonni.
Nada Kosić Bibić, a Közegészségügyi Intézet szakmunkatársa elmondta, hogy bár Szerbiában a közlekedési balesetek áldozatainak száma az európai értékek alatt marad, azonban a járművek száma is sokkal kevesebb, mint az európai országokban, s nagyon fontos felhívni a figyelmet a biztonságos közlekedésre és a rizikófaktorokra, mint az autóvezetés közbeni telefonálás, a dohányzás, az alkohol vagy kábítószer-fogyasztás.
Pece Mihály, a szabadkai Vöröskereszt titkára beszámolt arról, hogy az idén is sor került a képzőművészeti pályázatra A vér az életet jelenti elnevezéssel. Az országos pályázat Szabadkán a napokban fejeződött be, és a legjobban sikerült munkákat Belgrádban állítják ki június 14-én. A pályázatra mintegy 90 rajz érkezett be, az alsósok közül Kókai Kornélia, a Széchenyi István iskola harmadikos tanuló rajza, a felsős tanulók kategóriájában pedig Monika Manji, a Matko Vuković iskola ötödikes tanuló munkája lett a legjobb.
Szombaton kerül sor a hagyományos városi szintű elsősegélyversenyre, amelyre eddig tizenöt általános iskolásokból és középiskolásokból álló csapat jelentkezett. A verseny helyszíne az Egészségügyi Középiskola lesz. A legjobbak pedig részt vesznek a tartományi szintű versenyen, amit a Fruška Gorán rendeznek meg májusban.
Pece Mihály azt is elmondta, hogy a Népkonyhán az erre az évre tervezett ötszáz egytálétel-adagot sikerült hatszázötvenre emelni, és júliustól további ötven–száz adaggal tudják növelni az étkeztetésre jogosultak számát. A Népkonyha működését Nagyfényre, Györgyénre és Nagyradanovácra is ki szeretnék terjeszteni. Júliusban és augusztusban csak élelmiszercsomagokat fognak osztani, szeptembertől pedig ismét meleg étel várja a rászorulókat.