Néhány hónapja a városi képviselő-testület ülései Maglai Jenő elnökletével folynak, aki az elmúlt időszak munkáját pozitívan értékelte. Szerinte az elmúlt hónapokban végzett munka igen hatékony volt, mely a napirendi pontok megtárgyalásának gyorsaságában és az üléseken uralkodó hangulatban is egyaránt megnyilvánult.
– A rendes üléseket, de a rendkívüli és díszüléseket is jól előkészítették, és hatékonyan zajlott a munka. Nem húzódott el napokig, néhány óra leforgása alatt megtárgyaltunk akár negyven-ötven napirendi pontot is. Ez részben annak is köszönhető, hogy nincsenek a képviselő-testületi tagok között azok a személyek, akik az előző periódusban akadályozták a munkát, és az üléseket személyes és pártpromóciókra használták fel – nyilatkozta az elnök.
Kiemelte azt is, hogy az ülések előkészítése is zökkenőmentes, vagyis az egyeztetés, az anyagok előkészítése is hatékonyabban zajlik, mint korábban és a Szerb Koalíció szétszakadása sem befolyásolta a munkát. Az ellenzék részéről természetesen voltak és vannak apróbb bírálatok, de szerinte mindeddig nem kapott olyan kritikát, ami arra utalt volna, hogy rossz munkát végez.
– Továbbra is kitartok a javaslatom mellett, ami a segédeim kinevezését illeti. Azt gondolom, hogy minden nemzeti közösség vagy a nagyobb mértékben jelen lévő nemzetek képviselői ott kell hogy legyenek a parlamenti munka előkészítésében, illetve részt kell hogy vegyenek a munkának abban a szakaszában, ahol rá lehet hatni a dolgokra.
– Az adminisztrációs munkát hét-nyolc ember végzi. Ezen a téren nincs fennakadás, s úgy gondolom, nincs is szükség több tíz emberre. Viszont elég nehéz gyorsítani a közigazgatás munkáját, ahol több mint száz önkormányzati határozatot, végzést, döntést kell összehangolni a hatályos jogszabályokkal, vagyis a törvénnyel és a statútummal. Eddig mintegy húsz határozat összehangolását végeztük el, s úgy gondolom, ez nem kielégítő. Ezen változtatni kell – mondta Maglai.
A közeljövőben szeretné, ha az ülések anyaga és az ülésekre való meghívó is elektronikus úton jutna el a képviselőkhöz. Jelenleg a hatvanhét képviselő papíron kapja kézhez az anyagot, ami költségekkel jár és leterheli a közigazgatást. Ha a képviselők egyetértenek a javaslattal, ezt a rendszert hamarosan beindítanák. Ehhez kapcsolódik, hogy a tanácsnokoknak laptopokat kellene biztosítaniuk, melyre ha az idén nem is kerül sor, de legkésőbb két éven belül szeretnék, ha ez is megvalósulna. Ugyanúgy a fordítószolgálat embereinek is jobb feltételeket kellene teremteni a munkához és ezekkel a lépésekkel tökéletesíteni lehetne a képviselő-testületi munkát.