2024. július 20., szombat

Mi történt az üzlethelyiségekkel?

A menekültek egyesülete a községi tulajdonú üzlethelyiségek sorsának kivizsgálását kéri

Az Egykori Jugoszlávia Területéről Menekültek és Száműzöttek Egyesületének titkárától, Verica Grgurovićtól a napokban megtartott sajtótájékoztatón megtudtuk, hogy miután végzést kaptak róla, hogy el kell hagyniuk a község által 2002-ben számukra használatra odaítélt, 13 négyzetméteres irodahelyiséget, az egyesületek regionális vezetősége Belgrádban összeült, hogy megbeszéljék az előállt helyzetet. Ugyanis, mint a titkár kiemelte, azzal, hogy elhagyják ezt az irodát, számos gond merülhet fel.

– Kérem a polgármestert, hogy pozitívan bírálja el kérvényünket, amit április 4-én adtunk át neki, és tegye lehetővé a munkánkat, hogy egyesületünk tagjai megkaphassák a segélyeket – emelte ki Verica Grgurović. Majd rámutatott, azzal, hogy erre az irodára másik egyesületet (Spas Szabadkai Polgári Jogvédő Egyesület) is bejegyeztettek, nem sértették meg a törvényt, ugyanis ez sem profitorientált szervezet, a polgárok problémáinak felkutatására és megoldására alapították.

Goran Đukić, a menekültek egyesülete és a Spas tagja a sajtótájékoztatón kiemelte, különösnek tartja, hogy a községnek a kommunális ügyek intézéséhez éppen arra a 13 négyzetméternyi irodahelyiségre van szüksége, amelyben egyesületük dolgozik.

– Érdekes, hogy sem az állami, sem pedig a községi szervek, valamint az igazságügyi és végrehajtó szervek sem viselnek gondot a város más üzlethelyiségeiről. Éppen ezért kérem a polgármestert és az üzlethelyiségekkel megbízott bizottság elnökét, akik végzést küldtek nekünk, vizsgálják ki, hogyan maradt a város olyannyira üzlethelyiségek nélkül, hogy erre a néhány négyzetméterre van szükségük – mondta Goran Đukić. Majd felemlítette a Népszínház körül korábban kialakult problémákat.

– Egy irat szerint a Népszínház fele állami tulajdon, másik fele pedig UTRO Palicsé – magyarázta Đukić, miközben felmutatta a színház alaprajzát, és elemezte, annak idején mekkora területet használt a színház, és mekkorát a vendéglátó-ipari vállalat. Majd hozzátette: – Igaz, hogy a telekkönyvben az áll, az UTRO Palics használhatja ezeket a helyiségeket, de nem rendelkezhet felette. Az iratok szerint az üzlethelyiségek összterületéből az UTRO Palics 1981 és 2000 között 868 négyzetméteren működött, míg a színház 4950 négyzetméteren, illetve volt egy 100 négyzetméteres helyisége, ahol művészklub volt. Ezek után hogyan arányulhat a tulajdon fele-fele arányban? Emlékeztetni szeretném a polgárokat arra is, hogy ennek az iratnak alapján cseréltek el 11 üzlethelyiséget ezzel a vendéglátó-ipari vállalattal – emelte ki. Majd feltette a kérdést, hogy a rendőrség, az igazságügy és az Építési Igazgatóság miért nem reagált még mindig minderre.