A szabadkai székhelyű Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karon négy szakirány közül választhatnak a végzős középiskolások. Annak érdekében, hogy ezt a választást megkönnyítsék a fiataloknak és hogy megismertessék velük a tanintézményt, a hétvégén nyílt napot tartottak, amelyen a középiskolások mellett azok szülei is részt vehettek.
A nyílt napon több mint harminc fiatal, a remények szerint a kar jövendő hallgatói vettek részt, akikhez a számukra megszervezett program elején Námesztovszki Zsolt, a kar pénzügyi dékánhelyettese szólt, aki többek között a meghirdetett szakirányokról és az ösztöndíj-lehetőségekről ejtett szót.
– Az idén négy alapképzésre hirdettük meg a felvételit, ezek az óvodapedagógusi, az okleveles tanító, az okleveles kommunikátor és nevelő szakok. Az MTTK-ra korábban azt mondtuk, hogy egy családias intézmény, ami a mai napig így van. Kis csoportokban dolgozunk, mindenki ismer mindenkit, lehetőség van az egyéni tehetséggondozásra, és nem utolsósorban a hallgatóink magyarul, az anyanyelvükön tanulhatnak a határ ezen oldalán. Karunk állami alapítású, ami azt jelenti, hogy aki teljesíti a feltételeket, annak nem kell tandíjat fizetnie, emellett a hallgatóink a Magyar Nemzeti Tanács ösztöndíjában is részesülnek – fogalmazott Námesztovszki Zsolt.
Ezt követően Pintér Krekić Valéria oktatással megbízott dékánhelyettes szólt az egybegyűltekhez.
– A tantárgyak elméleti előadásokból, illetve gyakorlati részből tevődnek össze. A tanév során öt vizsgaidőszak áll a hallgatók rendelkezésére. Mind a négy szakunk esetében sok gyakorlat vár a hallgatókra. Az okleveles tanító szak hallgatói például iskolákba mennek, hogy ott ismerkedjenek a munkával, míg a kommunikátor szak gyakorlatai során a különböző médiumokban, tévében, rádióban, illetve különböző nyomtatott újságoknál próbálhatják ki magukat a hallgatók, de például művelődési intézményekben is, például könyvtárban vagy színházban, részesülhetnek gyakorlati oktatásban – mondta Pintér Krekić Valéria.
A bevezető után a diákok szülei szülőértekezleten vehettek részt, míg a fiatalok a Hallgatói Önkormányzat tagjainak aktív közreműködésével megismerkedhettek egymással, az intézménnyel, illetve betekintést nyerhettek a munka és a tanulás folyamatába, de például a felvételi felkészítő tanfolyamáról is informálódhattak. n