A temerini önkormányzat a Nemzeti Munkaközvetítő Szolgálattal karöltve minden évben anyagi támogatást nyújt azoknak a munkaadóknak, akik a szolgálatban nyilvántartott munkanélkülieket foglalkoztatják, illetve önfoglalkoztatóként nyitnak vállalkozást maguknak. A meghirdetett pályázatra jelentkezőknek tegnap nyújtották át a szerződéseket. A kisebb ünnepségen a jelenlévőket megtisztelte Snežana Sedlar, a Tartományi Képviselőház alelnöke, a Nemzeti Munkaközvetítő Szolgálat, a község gazdaságának és közéletének képviselői.
Elhangzott, hogy a temerini község Újvidéket követően a Dél-bácskai körzetben a legtöbbet fordít a munkanélküliség problémájának enyhítésére. Az önkormányzatnak megvan a saját stratégiai és foglalkoztatási cselekvési terve, amely különösen a munkanélküli fiatalok munkába állását segíti. Kedvezőnek mondható, hogy a község gazdasága a délszláv háborút követő időszakban jórészt megmaradt és fejlődött. Ennek tulajdonítható az, hogy ma a foglalkoztatottak 70 százaléka a termelő vállalatokban dolgozik és mindössze 30 százaléka a társadalmi tevékenységekben. Más községekben ez az arány sokkal kedvezőtlenebb.
A község műszaki középiskolájában állandó figyelemmel kísérik a gazdaság, különösen a fémipari vállalatok szakmunkás igényeit. Ennek köszönhetően az iskola fémipari szakának végzősei között nincs munkanélküli. Mindazok a tanulók, akik fémipari szakot választanak, havi 5000 dináros tanulmányi ösztöndíjat kapnak a községtől. A duális képzés keretében szakmai gyakorlatot azokban a vállalatokban, munkáltatóknál szereznek, amelyekben el is helyezkednek.
Az önkormányzat az idén a községi költségvetésből hétmillió dinárt fordít a foglalkoztatás támogatására. Az eszközök egy részét azok kapják, akik a Nemzeti Munkaközvetítő Szolgálat nyilvántartásából vesznek fel új dolgozókat, a másik részt pedig önfoglalkoztatási alapon azok a munkanélküliek kapják, akik vállalkozást nyitnak. A tegnapi nap folyamán 30 új munkahely, és 20 új vállalkozás megnyitására nyújtották át a támogatási szerződéseket.