2024. december 22., vasárnap

Évfordulók jegyében

A Bálint-napi pályázat eredményhirdetése

A topolyai Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ 23. alkalommal hirdette meg a Bálint-napi irodalmi és ötödik alkalommal a képzőművészeti pályázatot a Topolya községi általános és középiskolás tanulók részére. Az irodalmi pályázatra idén négy témát ajánlottak a szervezők. A Petőfi Sándor-emlékév tiszteletére Egy estém otthon és Első szerelem, valamint a 20 éve elhunyt Janikovszky Éva emlékére Ha én felnőtt volnék és Szalmaláng címmel várták a fogalmazásokat, verseket.

Száz munka érkezett az irodalmi pályázatra, és ebből 22-t díjazott a zsűri. A bírálóbizottság tagjai Rácz Ejzler Evila kommunikáció- és médiaszakember, Szabó Anikó magyar szakos tanár és Herceg Elizabetta, a Magyar Szó újságíró-szerkesztője voltak.

A képzőművészeti pályázat boldog nyertesei (Herceg Elizabetta felvétele)

A képzőművészeti pályázat boldog nyertesei (Herceg Elizabetta felvétele)

A képzőművészeti pályázaton az alsós tanulók vehettek részt, akiknek idén a 100 éve született Kormos István egyik verses meséjét kellett illusztrálniuk. A pályázatra 122 alkotás érkezett. A munkákat Bolyos Szenti Lilla képzőművész-tanár, Fekete Gyöngy képzőművészet szakos tanár és Fekete Edit óvónő bírálták el.

Az ünnepélyes eredményhirdetést a Művelődési Házban tartották, Kisimre Szerda Anna, a Kodály központ elnöke köszöntötte a megjelenteket, majd az Aurora Beszédművészeti Műhely tagjai alkalmi verses összeállítással léptek fel.

Az irodalmi pályázat legjobbjai, első helyezettjei: 5–6. osztály: Sötét Luca (Bácskossuthfalva, Id. Kovács Gyula ÁI) – vers, Gáspár Kamilla (Bácskossuthfalva) – fogalmazás.

7–8. osztály: Nyúl Johanna (Pacsér, Moša Pijade ÁI) és Benei Rebeka (Topolya, Nikola Tesla ÁI) – vers, Tóth Beáta (Zentagunaras) – fogalmazás.

Az irodalmi pályázat eredményhirdetése (Herceg Elizabetta felvétele)

Az irodalmi pályázat eredményhirdetése (Herceg Elizabetta felvétele)

A középiskolások korosztályában: Harnus Attila Ámor (Mezőgazdasági Iskola és Diákotthon) írta a legjobb fogalmazást, és Bende Ákos (Mezőgazdasági Iskola és Diákotthon)verse lett első.

A legsikeresebb rajzok készítői: 1. osztály: Baka Larissza (Bácskossuthfalva), 2. osztály: Zajác Leon (Bácskossuthfalva), 3. osztály: Pressburger Janka (Topolya, Nikola Tesla ÁI), 4. osztály: Kozma Blanka (Gunaras, Dózsa György ÁI).

A díjazottak oklevelet és könyvjutalmat vehettek át, majd a kiállítóteremben kiállítás nyílt a beérkezett képzőművészeti alkotásokból.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás

Nyitókép: Az irodalmi pályázat eredményhirdetése (Herceg Elizabetta felvétele)