Részlet a középső csoport műsorszámából (Papp Imre)
Több mint egyórás gálaműsorral zárta kapuit a hét végén a Kátai-tanyán az idei nyári Szép szó tábor, a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének tábora. A zárórendezvényre többszázan gyűltek össze a tartomány minden részéről, úgyhogy zsúfolásig megtelt a Kátai-tanya nagyterme.
– A műsor végén, remélem, mindannyian meggyőződhetünk majd arról, hogy a tábor műhelyeiben kemény munka folyt. Nem csak az volt a célunk, hogy összegyűjtsük az irodalomkedvelő fiatalokat, hanem hogy fel is készítsük őket a vajdasági és a magyarországi versmondó vetélkedőkre. Az idén összesen ötvenhét fiatal vett részt a munkában, táboraink történetében eddig ez volt a legnépesebb. Négy csoportban folyt a munka. A kezdő kiscsoporttal Lingl Zsófia budapesti színész-drámatanár szakos hallgató, a haladó kiscsoporttal Lódi Andrea drámapedagógus foglalkozott, a középső csoportot pedig Hajós Zsuzsa dombóvári drámapedagógus vezette. A felnőttek csoportját Wiegmann Alfréd televíziós rendező irányította. A beszédtechnikai gyakorlatokat Pál Ágnes gyógypedagógus-logopédus vezette, az egyéni versezésről Krekity Olga újságíró tartott előadásokat, és a tábor munkájában sokat segített a szervezőknek Barta Júlia és Farkas Hajnalka is – mondta táborértékelő összegezésében a gálaműsor kezdetén Szatmári Melitta táborvezető, a VMVE vezetőségi tagja.
A gálaműsorban a kiscsoportok légző-, artikulációs és ritmusgyakorlatokat mutattak be, majd a kezdő kiscsoport tagjai, nagy hangsúlyt fektetve a képzelőerőre, olyan hangokat és helyzeteket mutattak be, amelyeket maguk is létre tudtak hozni. A haladó kiscsoport vajdasági költők: Brasnyó István, Csorba Béla és Szűcs Imre verseit dolgozta fel. A kiscsoportok házibajnokságának győztese Kovács Imola is bemutatkozott egy verssel. A középső csoport magyar népballadákból összeállított műsorát Bartók Cantata Profana című műve kísérte. A csoport házibajnokságának győztese Petrás Ármin lett. A felnőttek csoportja beszédtechnikai összeállításában Kányádi Sándor Örmény sírkövek és Előhang című verseit használták fel és zenésítették meg. Az előadás befejező részében egy összeállítást hallhatott a népes közönség a magyar irodalom legnagyobb alakjainak műveiből, amelyet Keleti István, a magyar versmondás egykori meghatározó alakja állított össze.
A gálaműsor végén Szatmári Melitta köszönetet mondott a támogatóknak, akik nélkül, mint hangsúlyozta, nem jöhetett volna létre a tábor.