Az íráshoz tartozó fotógalériát ITT tekintheti meg.
A Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ hatodik alkalommal szervezte meg a Kősziklánk az ősi magyar dal elnevezésű népzenei versenyét, melyre énekesek és hangszeresek jelentkezését várták, akik különböző korcsoportokban és kategóriákban (énekes szólisták és kettősök, énekcsoportok, valamint hangszerszólisták és zenekarok) mérettettek meg a hétvégén a topolyai Művelődési Ház színháztermében. A 250 fellépő a vetélkedőn több mint ötven műsorszámot adott elő, melyet a 140 évvel ezelőtt született Kodály Zoltán tiszteletére szervezték.
Kisimre Szerda Anna, a Kodály központ elnöke elmondta, hogy hat évvel ezelőtt abból a megfontolásból szervezték népzenei vetélkedőt, hogy méltón megünnepeljék Kodály születésnapját, az idei év abban is jubiláló, hogy a topolyai magyar művelődési egyesület 30 éve vette fel a Kodály Zoltán nevet. A rendezvény társszervezője a Jánoshalmi Erdélyi Hagyományokért Egyesület volt.
A találkozóra Vajdaságból és Magyarországról érkeztek versenyzők, akik egy szabadon választott összeállítást adtak elő, valamint egy kötelező dalt a Kodály Zoltán által gyűjtött bukovinai népdalok közül.
A produkciókat a Berecz Csizmadia Anna Junior Prima díjas népdalénekes, énektanár, a 2012-es Fölszállott a páva győztese, Szabó Kocsis Zsuzsanna népdalénekes, a kecskeméti Katona József Múzeum néprajzos munkatársát, a Csík János és a Mezzo zenekar tagja, Hézső Zsolt, citeraoktató, a topolyai Csörgő citerazenekar tagja, Kelemen Zsolt népzenetanár, a Csörgő és a Csalóka zenekarok tagja összetételű zsűri értékelte. A több órás verseny szünetében, amíg a zsűri döntött a díjakról, a Fokos zenekar koncertezett.
Előadásmód, stílustisztaság tekintetében is színvonalas volt a vetélkedő, ezúttal a hangszeres kategória emelkedett ki, a jövő kis vonósai remekeltek.
A támogatóknak köszönhetően értékes hangzóanyagot és népzenei kiadványokat vehettek át az arany, ezüst és bronz minősítésben részesült versenyzők. A vetélkedő támogatói: A topolyai önkormányzat és helyi közösség, a Magyar Nemzeti Tanács, a tartományi oktatási és nemzeti kisebbségi titkárság volt, az ajándékokhoz hozzájárult Tillinkó Luca az általa készített ékszerekkel és az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör is saját CD-jeivel.
Nyitókép: Nyolc hangszeres szólista, hét zenekar, huszonegy énekszólista és kettős, valamint tizenhat énekcsoport mutatkozott be a topolyai népzenei versenyen (Fotó: Herceg Elizabetta)