Boros Lajos tejtermelő: –Állattenyésztéssel, tejtermeléssel foglalkozom, nyolc hektáron gazdálkodom, főleg kukoricát és lucernát termelek. A termést azután a tehenek takarmányozására használom fel. A jószágok napközben a falu határában lévő legelőn vannak, este hajtunk be. Az esőtől magasra nőtt a fű, a pusztának jót tett a csapadék, nem úgy a lucernának, azt éppen eső előtt kaszáltunk le, és mind odalett. Az első kaszálásból szinte semmit sem sikerült megmenteni; a májusi eső nem mindig jön jól, pláne nem ekkora mennyiségben.
Lajkó Attila 28 éves tejtermelő: –Nagyon igyekeztünk május elején a lucernavágással és a bálázással, még a nagy esők előtt sikerült ezer bála herét behozni a földekről, éjszaka is dolgoztunk. Én is fejősteheneket tartok, de két éve a tejár zuhanása miatt felére csökkentettem az állományt. A tejet a csókai, újabban a mokrini tejgyárnak adjuk, mert az időben fizet. Több mint negyven holdon kizárólag kukoricát és lucernát termesztek, a takarmány felét pedig eladom. Az eső jól jött, de már elég belőle.
Tóth Attila 32 éves földműves: –Földdel vergődünk, kalászosokat, szóját, napraforgót és kukoricát termesztek. Nem is olyan régen még a munkaigényesebb dohánytermesztéssel is foglalkoztunk, de nehéz munkaerőt találni, ezért a gépesített termelés került előtérbe. Bikákat nevelünk, mert disznóval nem éri meg foglalkozni. A késve érkező tavasz után a sok eső nem hiányzott, mert hátráltatja a munkánkat, még az első kaszálás here is talpon van, viszont tavaly május végén már a második kaszálást takarítottuk be. A gabona egy részét is lefektette a szeles és esős időjárás.
Szemerédi Ernő gyógynövénytermesztő: –Egy hete folyik a kamilla betakarítása, de lemaradásban vagyunk az eső miatt. Most már elég az esőből, a mentára jól jött, de a méternél magasabbra nőtt kamilla egy részét lefektette, és nem tudja a kombájn leszedni a virágfejeket. A terméskiesés mellett a gyógynövény természetes szárítása is lelassul, a csapadék helyett most már meleg, napos időre lenne szükség.