Ifj. Lehócki Mihály sofőr: −Szükség mutatkozik az új közlekedésbiztonsági törvényre, amely sokkal szigorúbb, mint a jelenlegi. A fiatalok legalább nem fognak száguldozni, mert miután megkapták az engedélyt, meghatározott ideig csak tapasztalt vezető felügyeletével vezethetnek. Szigorították és nagy összeggel büntetik az alkoholfogyasztást is, nem véletlenül: sokan alkoholos állapotban vezetnek. Bár nem a büntetések összegét, hanem a közúti ellenőrzések számát kellene növelni. A büntetőpontok bevezetését, illetve félévente a műszaki vizsgálatot is szükségesnek tartom, ugyanis nagyon sok rossz műszaki állapotban lévő autó fut az utakon. Azt viszont hiányolom, hogy az illetékesek nem tájékoztatják a közvéleményt a médián keresztül a törvény részleteiről.
Benák Pier civil szolgálatos katona: −Helyeslem a szigorúbb közlekedésbiztonsági törvényt, mert nagyon sok olyan embernek van jogosítványa, akik felelőtlenül száguldoznak az utakon, és nem tartják be a közlekedési szabályokat. Szerintem aki megszerezte a jogosítványt, annak ismernie és alkalmaznia kell a közlekedési szabályokat. Én egy hete szereztem meg az autóvezetői jogosítványt. Hasznosnak tartom így a törvény azon részét is, ami kötelezi a leendő vezetőket az elsősegélynyújtás elsajátítására, mert ily módon nemcsak a közlekedési szabályokat tanulják meg, hanem egy baleset esetén segíteni is tudnak a sérülteken.
Kracsun Arnold pincér: −A szigorítás következtében várhatóan csökkenni fog a balesetek és az ittas vezetések száma. A szigorúbb büntetések gátolni fogják a száguldozást és a közlekedési szabályok semmibevételét. Az emberek jobban odafigyelnek majd az autók műszaki állapotára is, mert közülük sok életveszélyes. Mindenki számára tilos lesz közlekedés közben a zenehallgatás fülhallgatóval és a kézből való mobiltelefonálás. Támogatom a büntetőpontok bevezetését is, legalább az emberek figyelmesebben ügyelnek a közlekedésre.
Sétáló Ferenc nyugalmazott rendőr: −A törvény bizonyos szakaszaival egyetértek. Szigorítani kell a gyorshajtás ellenőrzését lakott területen. Bár a régi kocsik vezetői kevesebb gyorshajtásból eredő balesetet okoznak, mint az új járművek tulajdonosai. Mégis, a tizenöt év feletti kocsik esetében indokolt évente a kétszeri műszaki vizsgálat, mert ezeknél a járműveknél gyakoribb a futómű és a fékrendszer meghibásodása. A nagyobb bírságok hatására a jövőben az emberek biztosan jobban odafigyelnek, és betartják az előírásokat. A kezdő vezetők esetében szükségesnek tartom, hogy kezdetben csak gyakorlott személy felügyeletében vezethetnek. Viszont ugyanezt a szigorítást hiányolom a kezdő sofőröknél a mezőgazdasági gépek esetében.