A Vajdasági Magyar Óvodapedagógusok Egyesületének a szervezésében szombaton Adán szemináriumot tartottak Szituációs játék és kommunikáció az óvodás korban címmel. A szakmai képzés házigazdája a Čika Jova Zmaj Iskoláskor Előtti Nevelési és Oktatási Intézmény volt, színhelye pedig a Csillagszeműek bölcsőde, ahova Ada, Csóka, Magyarkanizsa, Óbecse, Temerin, Törökbecse, Újvidék és Zenta községből mintegy 85 magyar óvónő érkezett.
A magyar népmese jó a gyerekek kommunikációs készségének fejlesztésére (Csincsik Zsolt felvétele)
A bemutató foglalkozást dr. Szőke Anna, az egyesület elnöke mutatta be Krekity Olga vers- és mesemondó segítségével, aki két Mátyás király-mesét adott elő, valamint a helybeli óvódások közreműködésével, akik Sóti Éva óvónő növendékei. A foglalkozást követően került sor az óvópedagógusok szakmai megbeszélésére, amelynek témája a verbális és a non-verbális kommunikáció oktatása volt az iskoláskor előtti intézményekben. Dr. Szőke elmondta, hogy a foglalkozáson népmesét dolgoztak fel szituációs játékként. A szakember szerint a magyar népmesék nagyon jók a kommunikációs készség fejlesztésére, emellett ha az óvónő odafigyel és kellően szakképzett, akkor rengeteg lehetőség rejlik egy-egy ilyen szituációs játékban, amelyek akár teljes héten át uralhatja az óvodai életet, összekapcsolva a foglalkozási ágakat a matematikától a testnevelésig.
A vendéglátó intézmény igazgatója, Ferenci Viktória nagyon elégedett volt, hogy Adán került sor a kommunikáció fejlesztésről szóló szemináriumra, amely egybe Vajdasági Magyar Óvodapedagógusok Egyesületének évad nyitó továbbképzése is volt.