2024. július 18., csütörtök

Ami sikerült – meg ami nem

A zentai önkormányzatnak a vesztes perek nem kerültek pénzébe

Zenta község vezetői a szerdai évértékelőjükön sikeresként jellemezték az elmúlt évben kifejtett tevékenységüket. Širková Anikó, a község polgármestere a jelenlévő újságíróknak az eredményeiket ecsetelve elmondta, hogy többek között véghezvitték a közigazgatás racionalizációját, számos rendeletet összehangoltak a törvénnyel, s a jogi szabályozást illetően „nagyon nagy munka van mögöttük”. A polgármester szerint sikeresen dolgozott a pályázatíró csapatuk is: tavalyi 30 pályázaton vett részt a zentai önkormányzat, s ebből mindössze kettőt nem nyertek meg. Úgyszintén sikeresen szerepeltek két EU-s pályázaton is.

Rendbe lett hozva a városháza északi szárnyának a tetőszerkezete, az elképzelések szerint az idén rendbe hozzák a nagykupolát is. A polgármester kiemelte azt is, hogy a Mezőgazdaság Rt.-ben a csődeljárás elindításával sikerült megakadályozniuk, hogy a tulajdonos még inkább tönkretegye a vállalatot. Az önkormányzat megszervezte az ingyenes jogsegélyt a cég dolgozói számára. Pályázat útján bizonyos összeget előirányoztak új munkahelyek megnyitására, de pályáztak közmunkákra is, s az ipari parkkal kapcsolatban is folytatódtak a beruházások. Járdákat újítottak fel, bővítették a közvilágítást, közlekedési lámpát állítottak az egyik legforgalmasabb útkereszteződéshez, új konténereket helyeztek ki, vízvezetéket újítottak fel a Kertekben és az Alvégben stb. Megemlítette, hogy a cukorgyár bejelentette: a 2013-as fűtési idényre felmondja a hőenergia-szolgáltatást, s megjegyezte, hogy a fűtést másképpen kell megoldaniuk, mivel hosszú távon nem jó az, hogy magánkézben lévő vállalat végzi ezt a szolgáltatást.
Az oktatás terén a polgármester szerint a tavalyi évre rányomta bélyegét a zentai önkormányzat és a Magyar Nemzeti Tanács között kialakult konfliktus. Lapunk munkatársának a kérdésére, hogy az önkormányzatnak mennyibe került a pereskedés, a polgármester azt válaszolta, hogy ez egy dinárjába sem került, mivel a községnek van jogvédője, aki képviselte őket a tárgyalásokon, ugyanakkor a közigazgatási bíróságon illetéket nem kell fizetni, s pénzbüntetést sem róttak ki az önkormányzatra. Kíváncsiak voltunk arra is, hogy az elmúlt évben történt-e haladás a kaszárnya visszaszerzésével, s azt a választ kaptuk, hogy tavaly nem sikerült visszaszerezni a kaszárnyát, de mindenképpen vissza fogják kapni, azonban rengeteg procedúrával találta magát szemben az önkormányzat. Megkérdeztük azt is, hogy hány befektetőt sikerült szerezniük a tavalyi év folyamán, s azt a választ kaptuk, hogy sajnos egyet sem.