Povázai Szindirella adai diáklány: – Mi odahaza Adán földműves családban élünk, elég vallásos a család, amikor időnk van, esti misére is eljárunk. Ami a böjtölést illeti, nálunk nem nagyon lehet ezt betartani, mert az egész család húskedvelő. A földművelés sok időt és energiát igényel, ezért erősebben is kell étkezni. Hetente hatszor is van hús ebédre, de azért a nagyobb vallási ünnepek, a húsvét és karácsony előtt betartjuk a böjtös napokat.
Kéri Gabriella feketetói diák: – Faluhelyen jobban betartjuk a böjtös napokat, bár nem olyan szigorúan, hogy csak kenyeret és vizet fogyasztanánk. Ilyenkor nem eszünk húst, zsíros ételeket, hanem inkább tésztaféléket, bár abban is van sok energia. Öten vagyunk a családban, jut mindig hús az asztalra, de a böjtös napokon mást eszünk.
Csikós Tamás horgosi tanuló: – Nálunk sem szokott hosszú böjtötlés lenni, de húsvét és karácsony előtt a hagyományos böjti napokat tartjuk. A sonkát csak húsvét napján vesszük elő. A nagyszüleim jobban tartják a böjtöt, ők még abban nevelkedtek fel, de mi fiatalok már nem tartjuk a régi szokásokat. Minden kornak megvan a maga életvitele, a baráti körömben sem tudom, hogy valaki is tartaná a hosszabb böjtös időszakot, legfeljebb egy két napot az ünnep előtt.