A péntektől vasárnapig megrendezett képzésen tíz helybeli fiatal vett részt az ifjúsági szervezetből, azzal a céllal, hogy korosztályuk és a fiatalabb nemzedék oktatói/előadói legyenek a multikulturalizmus értékeinek megőrzésében. Az Ifix Ifjúsági Szervezet szervezésében az Eljött a mi időnk! elnevezésű projektum révén került sor a képzésre, megvalósítását pedig az ifjúsági és sportminisztérium finanszírozta.
A szabadkai Mladen Lazić tartotta a hétvégi foglalkozásokat, amelynek témája az interkulturális dialógus szerepe a verbális és nonverbális kommunikáció következményeként jelentkező problémák megoldásában. A képzésen az ifjúsági szervezet tíz tagja vett részt Adáról és Moholról: Pál Zsófia, Ördög Csilla, Péter Valentina, Németh Mónika, Körtvélyesi Tícián, Rigó Flórián, Mészáros Attila, Morvai Szabolcs, Pataki Arnold és Denis Petrović.
Pataki Arnold, az adai ifjúsági szervezet elnökségi tagja elmondta, hogy a projektum megvalósításához szükséges pénzt pályázaton nyerték. Ugyanis harmadmagával, Denis Petrovićtyal és Diana Jovićtyal a múlt év derekán Újvidéken részt vett egy pályázatíró képzésen, amelyet szintén az ifjúsági és sportminisztérium támogatott. Ezen készítették elő azt a pályázatot, amelyen megnyerték a hétvégi képzésre a támogatást. Körtvélyesi Tícián, az Ifix alelnöke közölte, hogy a jövőben pályázat útján szeretnének pénzt szerezni, amelyből műhelymunkákat szerveznének a multikulturalizmusról a község általános és középiskolás diákjai számára. Mint mondta, a községben nincsenek nemzeti problémák, de szeretnék tudni, hogy a magyar, szerb, roma gyerekek hogyan és milyennek látják a helyzetet, vannak-e előítéleteik. Ezt nyilvánosságra hoznák, rávilágítva az esetleges válságforrásokra, amelyeket a műhelymunkák során megpróbálnak kezelni.