Cikkünkhöz Galéria tartozik.
Bár a zentai Sportcsarnok parkolója tágas, a hétórai kezdés előtt már alig lehetett szabad helyet találni. Az „aki kapja, marja” elv érvényesült, hiszen rengetegen szerették volna megtekinteni a Bodor Anikó Hagyományápoló Egyesület évzáró műsorát. A lelátókat büszke szülők, nagyszülők, testvérek, rokonok, barátok és ismerősök töltötték meg. Az egyesület vezetősége ezért idén úgy döntött, hogy nem a Művelődési Házban tartják meg a műsort, mivel az elmúlt években is nagy volt az érdeklődés, de a családok számára biztosított férőhelyek száma korlátozott volt.
A program elején az egyesület fiatal zenészei léptek színpadra. Elsőként a furulyások, majd a citerások, a hegedűsök és végül a tamburások mutatták be, mit tanultak az elmúlt félév során. A muzsika betöltötte a sportcsarnok minden szegletét. A második részben továbbra is a népzene kapta a főszerepet, de szinte minden darabot áthatott a karácsonyi hangulat. Először furulyaszó csendült fel, majd a felnőttekből és középhaladókból álló Tiszai Népzenei Együttes következett. A programot a Szikra énekkar és a Vadgesztenye citeracsoport zárta.
Az est fináléjában a néptáncosok egy alkalmi összeállítással kápráztatták el a közönséget. A nyitány a régi telek hangulatát idézte meg: a szánkózás és a korcsolyázás örömét. A legkisebbek gyermekjátékokat mutattak be, míg az idősebb csoportok változatos koreográfiákat állítottak össze. Az előadásban helyet kaptak a decemberi hagyományok is, például a Miklós- és Luca-nap, valamint a betlehemes játékok. A produkciókat vastaps kísérte.
Az est végén a táncosok ajándékokkal köszönték meg felkészítő tanáraik munkáját, akik nélkül a sikerek elképzelhetetlenek lennének.
A Bodor Anikó Hagyományápoló Egyesület ma már több mint 120 taggal büszkélkedhet. Az év során számos helyen bemutatkoztak, és az idősebb csoportok tagjai sokszor már besegítenek a foglalkozásokon, vagy táborokban oktatják a fiatalabb generációt.
Nyitókép: Az előadásban a néptáncosok több korosztálya is bemutatkozott (Gergely Árpád felvétele)