Ujházi Éva nyugdíjba vonulásával új igazgatója lett a Zentai Gimnáziumnak. A nagy múltra visszatekintő intézményt a továbbiakban Kálmán Róbert vezeti, aki korábban fizikát tanított a zentai Thurzó Lajos Általános Iskolában, illetve néhány középiskolában is pár órában.
Az új intézményvezető megkeresésünkre elmondta, hogy váratlanul érintette a hír, nem számított a kinevezésre, de örömmel fogadta a felkérést.
– Olyan személyiségnek tartom magam, aki nem riad vissza a kihívásoktól, sőt szeretem őket. Eddigi pedagógusi pályafutásom ideje alatt is igyekeztem saját magamat számtalan próbatétel elé állítani. Az általános iskolában versenyeket szerveztem, iskolaújságot szerkesztettem. A felkérést, hogy legyek a gimnázium igazgatója, átgondoltam, és természetesen elfogadtam. Úgy vágtam bele ebbe az új időszakba, hogy ez egy újabb kihívás lesz, amelyet teljesítenem kell – nyilatkozta Kálmán Róbert, aki hétfőn a Szent Száva-napi ünnepségen már az intézményt képviselte. Hozzátette, tudja, hogy a középiskolásokkal máshogyan kell kommunikálni, mint az általános iskolásokkal, hiszen nekik már teljesen más a világlátásuk, mint a kiskamaszoknak, akiknek még csak kialakulóban van a saját szemléletük. Mindezek ellenére úgy véli, képes lesz megbirkózni a feladattal, mint ahogyan korábban minden mással is.
![Kálmán Róbert: Kihívás a Zentai Gimnázium igazgatójának lenni (Fotó: Gergely Árpád) Kálmán Róbert: Kihívás a Zentai Gimnázium igazgatójának lenni (Fotó: Gergely Árpád)](/Magyar%20Sz%C3%B3/Arch%C3%ADvum/2025/01/29/259306/image-thumb__259306__msz-article-nocrop/s11gimi1_1.jpg)
Kálmán Róbert: Kihívás a Zentai Gimnázium igazgatójának lenni (Fotó: Gergely Árpád)
– Öröm számomra, hogy egy ilyen patinás intézmény élén lehetek. A Zentai Gimnázium hamarosan 150 éves lesz. Ez alatt az idő alatt számos nehézségen ment keresztül, de nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy nagynevű személyek kerültek ki e falak közül. Gondolok itt többek között Körmendi Ferencre, a világszerte elismert fizikusra, akinek nevét nemcsak Európa-szerte ismerték, hanem még az Amerikai Egyesült Államokban is. Nem feledkezhetünk meg Stevan Sremac nagybátyjáról sem, Jovan Đorđevićről, az első Szerb Nemzeti Színház megalapítójáról és a szerb himnusz szövegének írójáról. Ennek tükrében is méltán lehetünk büszkék a Zentai Gimnáziumra és arra, hogy itt oktathatunk, illetve a diákjaink itt tanulhatnak. Ezt a hírnevet szeretném öregbíteni. A munka az intézményben eddig is sokrétű volt, a jövőben azonban szeretném, ha nyitnánk a civil szféra felé. Igyekszem még több olyan előadást szervezni, amelyből a diákjaink bővíthetik a tudásukat. További versenyek szervezésén is gondolkodtam, egyebek mellett szeretném itt is meghonosítani az általános iskolások körében már oly népszerű természettudományi és ökotudat természetvédelmi versenyt. Terveim között szerepel az is, hogy ellátogassunk a városhoz tartozó általános iskolákba, és hirdessük, bemutassuk az intézményünket, hogy a diákok első kézből értesülhessenek arról, miért jó itt továbbtanulni – magyarázta az igazgató.
![Magyar ember Magyar Szót érdemel](/static/img/pecset.png)
Nyitókép: Az intézmény hamarosan fennállásának 150. jubileumát ünnepli (Fotó: Gergely Árpád)