2024. november 26., kedd

Útmutató a beruházóknak

ÓBECSE

Hova és milyen dokumentumokat kell benyújtani? Mennyibe kerül és hány napot vesz igénybe, ha egy potenciális beruházó építési, majd használatbavételi engedélyhez szeretne jutni Óbecsén? Ezekre a kérdésekre tegnap óta a www.privredabecej.com honlapon és egy brosúrából is választ kaphat az a vállalkozó, aki úgy dönt: a községben szeretne üzemet építeni. Budislav Medurić alpolgármester tájékoztatása szerint ez a vállalkozóknak készült útmutató a NALED (Nemzeti Szövetség a Helyi Gazdasági Fejlesztésekért) tanúsítványa megszerzésének egyik alapfeltétele, ami nem csak a lehetséges beruházók dolgát fogja megkönnyíteni, hanem a dokumentumban vállalt határidők alapján az önkormányzati hivatalok munkájának hatékonyságát is ellenőrizni lehet majd.

Tavaly ősszel az óbecsei ipari zónában 3,2 eurós négyzetméterenkénti áron kelt el két nagyobb parcella. A szójagyár a birtokába került 12 hektáron új üzemet épít, ebben állati eredetű fehérjék helyettesítésére alkalmas, exportra szánt funkcionális koncentrátumot fog gyártani. A beruházás értéke 19,5 millió euró, és mintegy 40 főt foglalkoztat majd. A Bečejka takarmánygyár a mellette lévő három hektáron a raktárát szeretné megnöveli, ugyanis 70 000 tonnányi gyártási kapacitásához képest elenyésző, mindössze 3200 tonna raktározási kapacitással rendelkezik. Ha felépül az új raktár, a tervek szerint a termelési kapacitás is nőni fog. A takarmánygyár erre a beruházásra 6 millió eurót fordít, a további tervek között pedig egy vágóhíd megépítése is szerepel. Két hektár értékesítése most van folyamatban, hét hektáron pedig várhatóan a gyógyfürdő fog felépülni egy magyar beruházó és az önkormányzat közös vállalkozásaként.

Az ipari zóna 124-es blokkjának telkeire még 2009-ben kötött több partnerrel is 80 évre szóló bérleti szerződést az önkormányzat, de az ide ígért beruházások egyelőre váratnak magukra.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás