A péterrévei helyi közösségnek otthont adó, önkormányzati tulajdonú épület udvarában lévő kihasználatlan, romos épületet az elmúlt években több érdeklődő is szerette volna bérbe venni, de mivel a helyi közösség nem tudta funkcionális állapotba hozni, ezek a próbálkozások rendre meghiúsultak.
Amióta az utolsó „lakó”, a Főnix cég a nyolcvanas évek végén kiköltözött, megszűnt az áramszolgáltatás és a fűtés is, és végképp az enyészeté lett az épület. Decemberben azonban egy kisebb üzem kezdte meg működését a hátsó épületrészben:
– Végre sikerült egy olyan vállalkozót találnunk, aki áldozott erre a romos épületre, és úgy állapodtunk meg vele, hogy ennek a beruházásnak az összegét lelakhatja. Ezzel nemcsak munkalehetőséget teremtettünk a faluban, hanem a helyi közösség is jól járt: az utóbbi időben többször is betörtek hozzánk, de ezentúl a bérlő éjjeli őre az irodák biztonságát is felügyelni tudja – nyilatkozta lapunknak Kiss Zoltán, a helyi közösség titkára.
A fafeldolgozással foglalkozó vállalkozás december elsején kezdte meg a termelést, termékeit Olaszországban értékesítik.
– Sajnos a tervezettnél kisebb termeléskapacitással kezdtük meg a működést, mert az Elektrovojvodina lassú ügyintézése miatt az egyik partnerünk időközben elállt az együttműködéstől, és más beszállító után nézett. Egymillió dinárt fektettünk az üzembe, most hét munkást foglalkoztatunk, de ha időben elindíthattuk volna a termelést, legalább húsz embernek tudtunk volna megélhetést biztosítani. Eddig lényegesen kisebb kapacitással, hazai piacra termeltünk. Most sokkal jobb villanyhálózattal és erősebb gépekkel rendelkezünk, és ezzel a nagyobb kapacitással több ügyfél igényét is ki tudnánk elégíteni – reméljük, a gazdasági válság ellenére sikerül majd ehhez partnert találnunk – mondta el érdeklődésünkre Nenad Damjanović, a faipari vállalkozás tulajdonosa.