A Nemzetközi Valutaalap (IMF) előrejelzése szerint a következő öt év leforgása alatt Kína a világ legnagyobb gazdasági hatalmává válik, és nagyobb arányú növekedést valósít meg, mint a G7 csoportba tartozó, ma legfejlettebbnek számító ipari országok (Egyesült Államok, Kanada, Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország, Németország, Japán) együttvéve – írja a China Media Group (CMG), a Bloombergre hivatkozva.
A hír szerint az IMF prognózisa úgy szól, hogy 2029-re Kína a globális gazdasági tevékenység 21 százalékát adja a G7-ek 20 százalékával szemben, az Egyesült Államok pedig messze lemarad a maga 12 százalékával. A következő öt évben a világ gazdasági bővülésének 75 százalékát 20 ország valósítja meg, több mint felét pedig az első 4 ország: Kína, India, az Egyesült Államok és Indonézia, továbbította az információt a SeeBiz üzleti portál.
A Bloomberg számításai szerint a következő néhány esztendőben a G7-ek tagállamai, Kanada és Olaszország a világgazdasági tevékenységhez nem egész 1 százalékban járulnak hozzá, kisebb mértékben, mint Banglades vagy Egyiptom, ahol a nagyrészt a népesség növekedése serkenti a gazdasági tevékenységet.
Az IMF egyébként 3,2 százalékra javította a globális gazdasági növekedés várható arányát, ami 0,1 százalékkal jobb a januári előrejelzésnél.