2024. július 18., csütörtök

Két csoportban két és fél tonna ponty

Tavaly jól sikerült, az idén még jobban kezdődött - Reviri Srbije 2011 pontyozóbajnokság

Április elsején megkezdődtek a küzdelmek a Reviri Srbije pontyfogó bajnokságán. Ez a horgászlap versenyszervezőként immár harmadik éve kiáll azon elhatározása mellett, hogy abban a sportágban, amelyben hazánk kétszer is megszerezte a világbajnoki címet, jó alkalmat teremtsen e sportág kedvelőinek, hogy új tapasztalatokra tehessenek szert és építhessenek a tudásukra.

Az áprilistól szeptemberig folyamatosan zajló bajnokság egyre népszerűbb. Míg tavaly az ötfordulós rangos megmérettetésen 30 csapatba tömörülve 180 pontyfogó indult a versenysorozatban, az idén immár 39 csapat 234 versenyzője állt rajthoz. A vendégváró tavak száma is gyarapodott.

Az idén a bajnokság ligaversenye négy tavon zajlik. A járeki Jezero, a torontálvásárhelyi (debelyacsai) tavak és a muzslyai Cseppeli-tó után a Belgrád közelében levő Mika Alas horgásztó is vállalta a házigazda szerepét. Ez lehetővé tette egy újabb csoport benevezését.

A felsorolt tavak mindegyikén a bajnokság ideje alatt öt alkalommal tartanak 45 órás ligaversenyt. Ennek befejeztével a csoportok három-három első csapata szeptember második felében a palicsi Tőzeg-tavon fog megküzdeni a bajnoki címért.

Az április 1-jétől 3-áig tartó versenyeken az első és a második csoport versenyzői begyűjtötték az első pontjaikat. Annak ellenére, hogy az idénynyitón még meglehetősen hidegek voltak a tavak, a versenyzők igen jó eredményeket jegyeztek. A zsákmány 366 darab, összsúlyban több mint 24 mázsa ponty volt!

Az 1. csoport Járekon megtartott versenyén az újvidéki CT St. G. Ribolovac Trade csapata 51 ponttyal és 425,28 kilós haltömeggel magabiztosan győzött. A második helyet a kátyi MGM csapata szerezte meg 225,02 kilogrammos haltömeggel, mindössze 2,90 kilogrammal megelőzve a harmadik helyezett újvidéki CT Pocink Plast csapatát.

A 2. csoport a talajvíztől megduzzadt, lassan felmelegedő cseppeli homokbányatavon állt rajhoz. Rendkívül szoros küzdelem alakult ki, és csak az utolsó pillanatokban dőlt el a dobogósok sorrendje. A nagybecskereki CT Total Carp csapata győzött 147,44 kilogramm összfogással (25 ponty), második (135,88 kg, 23 ponty) a belgrádi CT VIP lett, míg harmadik (122,94 kg, 26 ponty) a nagybecskereki Carp System.

A versenysorozat a torontálvásárhelyi tavakon a 3. csoport, és a a krnjačai Mika Alas horgásztavon a 4. csoport első fordulójával folytatódik 8-a és 10-e között.