2024. augusztus 2., péntek

Bronzot fogtak Szerbia pontyozói

A világbajnokságon Bojan Bojanić és Mrgud Tasovac a hatodik helyet foglalta el – Magyarország 10. a csapatversenyben
A világelső román páros

Vasárnap befejeződött a romániai Corbu tavon megtartott XIV. Ponty és Amurfogó világbajnokság. A közel 450 hektáros tavon három szektorban 72 órán át küzdöttek húsz ország legjobb pontyfogói. A versenyről Szerbia versenyzői bronzéremmel tértek haza. A dobogót balkáni országok uralják, hiszen győzött a házigazda Románia, míg a második helyet Bulgária válogatottja foglalta el. Az utóbbi években a VB-ket sorra nyerő Dél-afrikai válogatott ezúttal lecsúszott a dobogóról és az ötödik helyet foglalta el.

Románia csapata mindössze hat szektorponttal (1–4–1-es teljesítménnyel) és 1704 kilogramm összzsákmánnyal diadalmaskodott. Szoros versenyre vall, hogy a második helyezett bolgár csapat is csak hét szektorpontot gyűjtött (2–2–3), zsákmánya pedig 1362 kilót tett ki. Válogatottunk, melyet a Dejan Savić–Dejan Đorđević, Bojan Bojanić–Mrgud Tasovac és a Jovica Benak–Marko Savić kettšs0k alkottak, kilenc szektorponttal (4–2–3) és 1238 kilós zsákmánnyal lett bronzérmes. A további sorrend: 4. Portugália (13 pont, 1093 kg), 5. Dél-Afrikai Köztársaság (18 pont, 966 kg), 6. Moldova (18 pont, 869 kg), 7. Horvátország (24 pont, 936 kg), 8. Lettország (24 pont, 815 kg), 9. Litvánia (36 pont, 608 kg), 10. Magyarország (37 pont, 544 kg) stb.

Az új egyéni világbajnok az A szektor győztese, a romániai Fasie Stefan–Roman Felix páros, akik 763,78 kg halat fogtak, ugyancsak román pontyfogókat illette az ezüstérem is, Lukaci Claudiu és Ureche Catalin a C szektort nyerték meg 623,55 kilós haltömeggel, míg a portugál Filipo Cardana és Angelo Marques a B szektorban elért győzelmükkel megszerezték a bronzérmet. Bojan Bojanić és Mrgud Tasovac párosunk a 6., Jovica Benak és Marko Savić a 7., míg a két Dejan a 11. helyet foglalta el.