A Magyar Kormány a 2016-ban benyújtott szentkúti infrastruktúra bővítéséről és kiépítéséről szóló kérvényre a Vajdasági Magyar Szövetség által támogatott és prioritásként kezelt felterjesztésre 760 millió forint kormányzati támogatásban részesítette a Doroszló-Szentkút egyházmegyei kegyhelyet. Ez a beruházás részben a szentkúti igényeket hivatott kiegészíteni, azzal a szándékkal, hogy új munkahelyeket adjon, és nagyobb rendezvények befogadásával a régió fejlesztéséhez is hozzájáruljon.
Az építkezések alapkövét 2017 nyarán tették le. Azóta folyamatosan zajlanak a munkálatok. Ft. Verebélyi Árpád főesperes, a Mária, Keresztények Segítsége Egyházmegyei Kegyhely kormányzója elmondta, a beruházás megvalósításának első fázisa a vizesblokk kiépítése. Ennél a fővállalkozó a zombori Konc cég, amelynek vannak alvállalkozói és általában a környékben lévő kisvállalkozókat tömöríti egybe az építkezés megvalósításában.
A másik nagy objektum építésének fővállalkozója a bácsújfalui (szelencsei) Slovan nevű cég. A második épület egy nagy terem, amely többfunkciós hely lesz. Ennek hasznos területe 1850 négyzetméter. A doroszlói kegyhelyet évente 15 000–20 000 zarándokhely keresi fel Kisboldogasszony napján, a Nagybúcsú alkalmával, szeptember 8-án. Eddig rossz idő esetén nem volt hová elmenekíteni az összesereglett tömeget. Ez által az épület által ez a gond is megoldódik.
A harmadik létesítmény építése most indul. Ez egy hostel minőséget nyújtó szálláshely lesz, illetve az alagsorban rekreációs lehetőségek várják majd az érdeklődőket. Ebben a hostelben tudják elszállásolni a zarándokokat vagy a különböző rendezvényekre érkező embereket. Eddig a zarándokok vagy a szabad ég alatt töltötték az éjszakát, vagy házaknál aludtak, régen még pajtákban, pincékben és padlásokon is meghúzták magukat. Mivel az igények megváltoztak, ennek a szálláshelynek a kiépítése rendkívül fontossá vált. Annál is inkább, hiszen nemcsak a Kisboldogasszony napján szervezett zarándoklat idejére készül fel a kegyhely, hanem egész évben fogadni kívánja a zarándokokat. A tervek szerint nem csak a vajdasági, de a Kárpát-medencei fiatalok találkozóhelye is lesz a doroszlói Mára-kegyhely, egy olyan hely, ahol az együttlét során lélekben erősíthetik egymást.
Az építkezés egyszerre szolgálja a Délvidék Csíksomlyójának nevezett kegyhely modernizálását és a régió megerősítését. Azzal, hogy a meglévő kápolna, a kerengő, a gyónóhelyek mellé megépült a szabadtéri misék megtartására alkalmas fedett épület, valamint megépült a János-ház, máris megváltozott a kegyhely. Ha ezek mellett kiépülnek ezek a fontos épületek, megteremtődnek a feltételek arra, hogy az ide látogatók több napot is eltöltsenek ezen a helyen, illetve Nyugat-Bácskában. Mind idegenforgalmi szempontból, mind a magyarság megtartásának szempontjából fontos ez az építkezés.
Gyakran mondogatják a zarándokok, hogy feltöltődni, lelki megnyugvást keresni jönnek a Szentkútra. Eddig is, elsősorban ft. Verebélyi Árpád atyának, a kegyhely igazgatójának, valamint a közel száz helybeli önkéntesnek köszönhetően igyekeztek mindent megtenni, hogy a zarándokok jól érezzék magukat Doroszlón. Az építkezések minőségbeli változást jelentenek majd.
A beruházás várhatóan december elején befejeződik. A magyar kormány nem csak a beruházás költségeit fedezte, de a létesítmények fenntartására is támogatást nyújt.
Ami a nyári programok jelenét és jövőjét illeti, amikor elkezdték építeni a Szentkutat, az építkezések miatt le kellett redukálni a táborok számát. Ennek ellenére vannak és voltak különböző összejövetelek: így, a zentai Kéz a kézben alapítvány által szervezett, szellemi- és mozgáskorlátozottak számára tartott rendszeres kegyhelyi együttlét, továbbá megszervezték a nyugat-bácskai általános iskolások, az alsó tagozatosok találkozóját, megtartják majd az egyházmegyei zenetábort, lesznek néhány napos találkozók, ilyen a ministránstalálkozó, a hittanosok zarándoklata, nyáron egy motorostalálkozót, egy motorszentelési alkalmat is terveznek. Mindezen kívül szeretnének összejövetelt szervezni a keresztény pedagógusok számára.
Természetesen nem maradnak el a búcsúi napok, alkalmak, amelyek a különböző Mária-ünnepekhez kapcsolódnak. Az egész éven át Bácskába érkező turistabuszok általában megállnak a Doroszló- Szentkúton, különösképpen a németországi utazók. Azok az emberek, akik ellátogatnak őseik földjére, akár több időt is eltöltenek a kegyhelyen. Amint ezek, a fentiekben említett infrastruktúrák megépülnek, akkor az érdeklődőknek már nemcsak egy rövid bemutatást, hanem tartalmasabb programot is nyújtani tudnak majd.