Mivel elsősorban technikai jellegű, szervezési és területrendezési kérdések szerepeltek a tartományi képviselőház csütörtöki rövid ülésén, melyen különösebb vita nélkül elfogadták a javaslatokat, a pártok képviselői elsősorban politikai megnyilatkozásokat tettek, kihasználva az ülés adta lehetőséget. Napirenden szerepelt a képviselőház új főtitkárának megválasztása, egy középiskolai területi és számbeli szervezésről szóló döntés módosítási javaslata, a Tartományi Területrendezési Intézet szervezési szabályainak módosítása, továbbá a Szabadka–Nagybecskerek–Kevevára, ismertebb nevén leendő bánáti közúti folyosó kapcsán kidolgozott területrendezési elképzelés jóváhagyása is.
A ház megválasztotta a leköszönő dr. Nikola Banjac helyett a parlament főtitkárává dr. Sandra Stojković jogászt. A változással kapcsolatban adott nyilatkozatában Ilija Pirkov, a Vajdasági Magyar Szövetség frakcióvezető-helyettese elmondta, minden köszönet megilleti az eddigi főtitkárt az elvégzett munkájáért, s támogatja a párt az új tisztségviselőnek a megválasztását is.
A nyilatkozatok ideje alatt doc. dr. Goran Ivančević bejelentette, hogy új képviselőcsoport jött létre a tartományi parlamentben, melyet az Új Szerbiai Demokrata Párt (Novi DSS) és a Szerb Királyság Megújhodási Mozgalma (POKS) képez. A két pártnak eddig nem volt frakciója, mert négy-négy képviselővel rendelkezett, ezzel a lépéssel azonban a legnagyobb ellenzéki csoport lesz a parlamentben nyolc tagú frakcióval. Ivančević látja majd el a frakcióvezetői teendőket. Mint mondta, a koalíciónak az első számú feladatai közé tartozik egy jobbközép beállítottságú politika kialakítása, mellyel a jövőre esedékes vajdasági parlamenti választásokra és helyhatósági választásokra készülnek majd. Ugyanilyen fontosnak nevezte a Koszovó-politikát is, melynek kapcsán még szélesebb jobboldali összefogásra számít. Úgy fogalmazott, azért harcolnak, hogy Szerbia visszautasítsa a francia–német rendezési tervet, mert az nem szolgálja az állam érdekeit.
Saša Šućurović, a Vajdasági Szociáldemokrata Liga frakcióvezetője kifogásolta, hogy a parlament nem tűzte napirendre a párt határozatjavaslatát, melyben elítélték volna az Ukrajna ellen indított orosz agressziót. Úgy fogalmazott, a deklaráció kapcsán maguk is szélesebb szövetséget keresnek majd, mert az ügyrend értelmében legalább harminc képviselői aláírás kell ahhoz, hogy a napirendre kerüljön egy efféle dokumentum, s a jelen pillanatban ezt nem tudták teljesíteni. A Liga politikusától hallott felvetésre reagálva nyilatkozatában Đurađ Jakšić, a Szerb Radikális Párt frakcióvezetője elmondta, csak azért áll most elő ilyen javaslatokkal ez a párt, mert éppen kirúgták az újvidéki városvezetőségből, s így kíván egyfajta bosszút állni a Szerb Haladó Párton, politikai játszmáról van tehát szó a két szervezet között. A radikális képviselő elmondta, hogy szerintük nincs helye ilyen határozatnak a tartományi parlamentben, azért küzdenek, hogy Szerbia soha ne vezessen be szankciókat Oroszország ellen, ne engedjen a nyugati nyomásnak, s Koszovóért, a boszniai Szerb Köztársaságért és „a horvátországi egykori Szerb Krajinai Köztársaság visszaállításáért harcoljon”. Az SZRP is bővíteni szerette volna a napirendet a Vajdasági Egyetemi Klinikai Központ (UKCV) statútumának javaslatával, erre azonban nem kapott lehetőséget. Jakšić elmondta, az Állami Számvevőszék (DRI) számos szabálytalanságot talált a központ kapcsán, érvénytelen előírás alapján működik, nem jegyezték be a Köztársasági Cégjegyzékbe (APR), Stokić Edit pedig, mint mondta, már három éve törvényellenesen tölti be a megbízott igazgatói tisztséget.
Az iskolahálózatra vonatkozó módosítás kapcsán Szakállas Zsolt tartományi oktatási, jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségi – nemzeti közösségi titkár az ülésen elmondta, a szerb kormány január 23-ai döntésének értelmében megalapítják a kamenicai Jakov Nenadović rendőrségi szakközépiskolát, mely korábban 2009-ig létezett. A következő iskolaévtől már benne lesz majd a beiratkozási tervben az új szerb nyelvű középiskola is, de az eddigi képzések is folytatódnak, nem helyettesíti tehát azokat az új intézmény.
Nyitókép: Pásztor István terjesztette elő a parlament főtitkárának megválasztására vonatkozó javaslatot (Ótos András felvétele)