Gratulált az európai integrációs parlamenti bizottság elnöki tisztségének újbóli betöltéséhez Kovács Elvirának, a Vajdasági Magyar Szövetség képviselőjének tegnapi megbeszélésük során Jevgenyij Razdorozsnyij, az ENSZ belgrádi irodájának politikai tanácsadója, aki azt is közölte, a továbbiakban is figyelemmel kísérik a parlamenti bizottságok munkáját, főképp az európai integrációs kérdésekkel foglalkozó testületét. Megállapodtak abban is, hogy a képviselőháznak és az ENSZ irodájának az együttműködését az előttünk álló időszakban is folytatni kell, s még intenzívebbé kell tenni. A parlament munkája a politikai tanácsadó véleménye szerint az új összetétel pluralizmusa alapján is egy érdekfeszítő kérdést jelent, melyre érdemes figyelmet szentelni.
Kovács Elvira a parlament bizottságának munkáját ismertetve emlékeztetett arra, hogy a hazai törvényhozásnak az európaival való összehangolásán dolgoznak, és hozzátette, hogy a képviselőház hosszú évek óta kiváló kapcsolatokat ápol a civil szervezetek képviselőivel is, akik fontos részét képezik a felzárkózási folyamatnak. Kiemelte, hogy rendszeresek az egyeztetések az EU-val foglalkozó Nemzeti Konventtel is, a parlament integrációs bizottsága lényegében egyfajta hidat képez a Konvent és a szerb kormány között, mely előkészíti a törvényjavaslatokat. Magán a bizottságon belül konstruktív az együttműködés, értékelte beszámolójában Kovács Elvira. Véleményének adott hangot, hogy Szerbia továbbra is érdekelt az európai közeledésben, készen áll új tárgyalási fejezetcsoportoknak a megnyitására is, ám az Európai Uniónak is konkrétabb jelzéseket kellene küldenie arra vonatkozóan, hogy készen áll a bővítésre. A halogatás rossz hatással van a lakosság véleményére az EU-val kapcsolatban, aminek az a következménye, hogy évről évre alacsonyabb a csatlakozás támogatottsága, fejtette ki.
Jevgenyij Razdorozsnyij érdeklődött a szerbiai uniós országjelentés kapcsán is. Kovács Elvira elmondta, az integrációs bizottság hamarosan, amint a kormány megalakul, megvitatja azt.
A találkozó során szó volt a Belgrád és Pristina közötti párbeszédről, továbbá Szerbia külpolitikai irányultságáról is. Kovács Elvira hangsúlyozta, nem fogadható el az állandó nyomásgyakorlás Szerbiára, mert az ország bizonyította, hogy európai úton halad, s a dialógusnak is híve. Vízumkérdésekről, a Nyitott Balkán kezdeményezésről is tárgyaltak.