Az előző generáció számára az Építőmérnöki Kar biztosított tantermeket, idén a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar ad otthont az újvidéki székhelyű, hat éve működő intézmény szabadkai tagozatának. A magyar tannyelven való tanítás bevezetését négy évvel ezelőtt Kasza József kezdeményezte, mint mondta, azért, mert fontosnak tartja a szakemberek anyanyelven való képzését, azt, hogy a hallgatók ne magoljanak, hanem értsék is meg, amit hallanak, amit tanulnak, de úgy, hogy a szakmájukhoz szükséges szerb terminológiát is megismerjék.
Az intézményben hazai és magyarországi egyetemi tanárok is tanítanak a magyar tagozaton, s mint azt dr. Somogyi Sándor nyugalmazott egyetemi tanártól megtudtuk, a tanároknak kötelességük is a megtanulandó anyagot írásos formában biztosítani a hallgatók számára. Ez is benne van a szemeszterenkénti mintegy 1000 eurós tandíjban. Az alapképzés hároméves, és a hallgatók számára adott a mester- és a doktori képzésben való részvétel is.
Az ünnepélyes tanévnyitón a hallgatóknak alkalmi zenés-irodalmi műsorral kedveskedtek, majd a gólyák fogadalmat is tettek, melyben többször is elhangzott a csapatszellem építésére való felszólítás, mert mint hallhattuk, a menedzserképzés egyik alapvető pillére, hogy a hallgatók úgy tanuljanak meg versenyezni, hogy közben csapattá formálódnak.
A végzősök, azaz az előző generáció tagjai nevében Majláth Béla buzdította kitartásra, tanulásra a jövendőbeli menedzsereket, mondván, a szaktudásba befektetni a legkockázatmentesebb és a lehető legjobb döntés.