2024. július 17., szerda

Az évszázad mérkőzése!

Parlamenti különtudósítás a Magyar Szónak

Mély tisztelettel és nem csekélyebb izgalommal köszöntöm önöket, kedves olvasóink innen, a szerbiai képviselőházból, ahonnan az előttünk álló percekben élőben közvetítem önöknek az egész év egyik legjobban várt eseményét. Mint önök előtt is ismeretes, alig egy hónappal ezelőtt volt ugyanitt a szerbiai bemutatkozása annak az új sportágnak, amelynek őshazája Irakban van, és amely látványos gyorsasággal hódította meg a világot, és tett szert hihetetlen népszerűségre.

A nagy sikerre való tekintettel a parlament most úgy döntött, hagyományteremtő célzattal megszervezi év végi cipődobáló versenyét, ezúttal valamennyi képviselő részvételével. Látom, a csapatok már készen állnak, a bíró is megfújta már a mikrofont a szószékről, kezdődjék hát a csata!

Ez igen! Micsoda meccs elé nézünk, kedves olvasóink! Még szinte el sem kezdődött a mérkőzés, már alig látni a játékosokat a levegőben repkedő cipők, tornacipők, csizmák és bocskorok sokaságától. Látszik, hogy mindkét fél keményen edzett erre az örökrangadóra. De hopp! Az egyik cipő most kirepült a pályáról. Bedobás! Dragan, az ellenzék csapatkapitánya magasan a feje felé emeli a becses játékszert, és teljes erővel bedobja a parlament elnökasszonya felé, gólhelyzet! ...de Ivica, a kormánypártiak robusztus balhátvédje az utolsó pillanatban szerel. Szép szerelés volt, kétségtelen, de nincs időnk elemezni a történteket, mert máris indul a következő támadás, amelyben, úgy látszik, a mi képviselőinké a főszerep! Varga egy hirtelen mozdulattal lekapja Kovács lábáról annak topánkáját, és szélvészgyorsan megindul az ellenzékiek kapuja felé! Varga, még mindig Varga, most kicselez két törvénycsomagot, szép volt, most átadja Fremondnak, Fremond magasan ível Pásztor elé, Pásztor Bólint... És gól! Bravó Bólint, skandálják a parlamenti tudósítók itt mellettem, és erre mindenki bólint. Valóban gyönyörű frakció..., bocsánat, gyönyörű akció volt! 1:0! Úgy tűnik azonban, Kovács Elvira kicsit felfázhatott, miután megfosztották topánkájától, mert most sietős léptekkel megindul a mosdó felé. Čedo szorosan a nyomában! Les! Ejnye, képviselő úr! Ez nem sportszerű! De nézzük, mit fúj a bíró? Levest! Hát persze, ebédszünet! Félidő!

Remélem, kedves olvasóim, már az első félidő meggyőzte önöket arról, hogy az egész világon nálunk a legnagyobb az egy főre eső cipők száma, de máris kezdődik a második félidő! Úgy látom, mindkét csapatban csere lesz. Chuck Boris, a kormánypártiak szövetségi kapitánya lehozza a pályáról Bojan Kostrešt, aki Nemad Čanaknak használható cipőt, és harcba küldi egyik legdrágább idegenlégiósát, Hamupipőkét. De nem csak Boris cserél: a republikánusok most legedzettebb frontemberüket, magát Cipőt küldik a pályára! Izgalmas félidő elé nézünk, annyi biztos! Továbbra is megállíthatatlanul sisteregnek a lábbelik a levegőben, kár, hogy önök nem részesülhetnek ebben a csodálatos látványban, kedves olvasóim, de hopp, nézzük csak, most mi történt? Néhány képviselő eszméletlenül fekszik a pálya közepén! A játék áll, és hordágyakon viszik le a megsérült játékosokat. Aha, már értem! Az egyik földbirtokos képviselő egy óvatlan pillanatban levetette a cipőjét, és a közvetlen környezetében lévő játékosok azonnal elájultak. A bíró most előhúz egy piros lap-topot és leküldi a pályáról a képviselőt, aki a kispadra ülve azonnal kutatni kezd az interneten az alapvető higiéniai szokások után. A játék folytatódik, és miközben Varga most a jobbszélről kecsesen bead egy módosítási indítványt a kormány asztalára, Hamupipőke egy szép, hímzéses kötényt ad a saját cipőjét alig egy hónapja elvesztő Gordanának, és máris helyzetben van! Csodálatos volt ez a csel, és mivel Hamupipőke sehogyan sem tudja lecibálni lábáról gyönyörű cipellőjét, egész testét dobja át a gólvonalon... góóóóóól! 2:0! Nocsak! A mérkőzés rangját jelzi, hogy olyan eminens vendégek láthatóak a díszpáholyban, mint például Csáki papucsos, a parlament exkluzív beszállítója, a bejárati ajtónál pedig most feltűnik Kandur Čizmaš, a mérkőzés szponzorának elégedett arca... De térjünk vissza a pályára, mert a mérkőzésnek mindjárt vége... A Nemzetközi Valutalp képviselője most felmutatja a nagy elektromos jelzőtáblát... Három perc hosszabbítás, de a bíró már fütyül a világra... Vége!

Kedves olvasóink, ennyi volt tehát innen, a parlamentből, reméljük, élvezték a mérkőzést és jól szórakoztak. A végeredmény tehát, Pásztor és Hamupipőke góljaival 2:0, a félidőben 1:0, azaz: