Az egykori nagybecskereki pártbizottság (komitét) épületének a felújítása közel 37,9 millió dinárba fog kerülni, amit a tervek szerint részben a város, részben pedig a köztársaság finanszíroz. Az önkormányzat költségvetésében már biztosították a rájuk eső részt, a köztársasági támogatás elnyerése céljából pedig jelentkezni fognak a környezetvédelmi és területtervezési minisztérium pályázatára, amelyet középületek építésére és felújítására írtak ki. Az elképzelést a városi képviselő-testület legutóbbi ülésén fogadták el.
A megindokolás szerint a város központjában levő négyemeletes épület lesz ezentúl a közép-bánáti körzet székhelye. A felügyelőségek és más köztársasági szervek elköltöztetése ugyanis a városháza épületéből helyszűke miatt már hosszabb ideje időszerű. A városházával szemben levő 2150 négyzetméteres épületbe költözik majd a kataszter is az archívumával, az Adóhivatal egy része, valamint a Gazdasági Cégjegyzék és a Statisztikai Hivatal.
Az ellenzéki radikális képviselők feltették a kérdést, hogy vajon az önkormányzatnak nincs fontosabb feladata a körzeti adminisztráció áthelyezésének a pénzelésénél, ráadásul akkor, amikor még nem tisztázódott véglegesen az épület tulajdonjoga sem. Goran Kaurić alpolgármester válaszában elmondta, hogy az épület hamarosan formálisan is a város tulajdonába kerül. Szerinte az önkormányzat számára fontos, hogy minden elhagyott épületet felújítsanak, történjék az önkormányzat, a köztársaság vagy valaki más támogatásával. Kérdés azonban, hogy valóban az önkormányzat feladata-e, hogy helyiséget biztosítson a köztársasági szerveknek, amelyek évekig nem fizettek semmit a városháza használatáért sem.
A komitét épületében – amelyet a község gazdasága épített – évtizedekig a JKSZ, a Szocialista Szövetség, a Szakszervezeti Tanács, a Harcos-szövetség és az Ifjúsági szervezet székelt. A Jugoszláv Kommunista Szövetség szétesése után 1992-ben önkényesen az örökségébe lépett Slobodan Milošević szocialista pártja, amely bírósági végzés alapján birtokba vette az épületet. A politikai pártok pénzeléséről szóló törvény meghozatala után (2000-ben) pedig hét év kellett ahhoz, hogy jogerős és végrehajtható bírósági ítélet szülessen az SZSZP kiköltöztetéséről. Ennek ellenére 2006. február 13-a óta mindmáig nem sikerült kiköltöztetni a szocialistákat. A bíróság lassúságának, az államforma megváltoztatásának és persze a szocialisták kapcsolatrendszerének köszönve, Milošević követői évekig szép pénzt zsebelhettek be az épület 48 irodájának bérletéből. Befektetések híján (évtizedekig még a közműdíjakat se fizették) aztán lassan leromlott az épület állapota, a bérlők is távoztak. Már csak a szocialisták maradtak egykori fellegvárukban. Fűtés nélkül, jogtalanul.