A nagybecskereki városháza előtt tegnap mintegy harminc vendéglős és bódétulajdonos tiltakozott, mert április 1-jétől éjfél és hat óra között nem tarthatják nyitva létesítményeiket (hétvégén a vendéglők nyitva tartása egy órával meghosszabbítható). Szerintük ezzel sérült a munkához való alkotmányos joguk. Azért is elégedetlenkednek, mert a döntés előtt nem kérték ki a véleményüket, az „éjszakai műszak” megszüntetésével pedig több tíz dolgozó marad(hat) munka nélkül. A tiltakozókkal Mileta Mihajlov polgármester tárgyalt. Arra a kompromisszumra jutottak, hogy a következő egy hónapban a felügyelők nem büntetik meg azokat, akik tovább tartanak nyitva. Ugyanakkor a trafikokban este tizenegy és reggel hat között nem szabad alkoholt árusítani.
A nagybecskereki önkormányzat – a szülők, a rendőrség, az iskolák, a vendéglősök és az elárusítóhelyek tulajdonosainak részvételével – átfogó akciót indított annak érdekében, hogy a fiatalok ne legyenek az utcán a hajnali órákig. Hogy erre nagy szükség van, azt a múlt hétvégi eset is tanúsítja: hajnal háromkor az egyik kiskocsma előtti, késeléssé fajuló verekedés után három fiatalt szállítottak kórházba, köztük egynek az állapota továbbra is életveszélyes. A késő éjszakai szórakozásról való leszokást szolgálja (majd) a városi képviselő-testület februári határozata is, amely szerint éjfél és hat óra között be kell zárni a vendéglátóipari létesítményeket, trafikokat, kereskedelmi, kisipari és szerencsejátékot szervező létesítményeket. Ezek tulajdonosai kérték tegnap a határozat megsemmisítését és újratárgyalását, emlékeztetve az Alkotmánybíróság nemrég meghozott határozatára, amellyel megsemmisítette az újvidéki önkormányzat hasonló, munkaidőt korlátozó döntését. Miroslav Đurić, a nagybecskereki vállalkozók egyesületének elnöke szerint az önkormányzat gazdaságilag diszkriminálja a vendéglősöket és a trafikosokat, hiszen a benzinkutakon a hajnali órákban (továbbra is) lehet alkoholt vásárolni. Ugyanakkor szerinte a munkaidő-korlátozás nincs megindokolva. A tiltakozók szerint éjszakánként egyfajta rendőri záróra lép életbe a Béga menti városban, melyet már így is halottnak mondanak. Ilyen helyzetben az érintettek számára nem marad más hátra, mint hogy csökkentsék a dolgozóiknak a számát, vagy hogy becsukják a szórakozóhelyüket vagy az üzletüket.
A tegnapi tárgyalások után Mileta Mihajlov polgármester elmondta, hogy a következő harminc nap az új rendelet életbelépése előtti próbaidőszak lesz. A felügyelőség nem bünteti meg azokat, akik nem tartják magukat az új rendelethez, de 23 és 6 óra között nem szabad alkoholt árusítani.