Dormán László érdemelte ki az írótábor vándorkulacsát
Koszorúzásokkal kezdődött szerdán, majd a hagyományos iskolai író-olvasó találkozókkal és szakmai beszélgetésekkel folytatódott csütörtökön a kerek évfordulót ünneplő, 60. Magyarkanizsai Írótábor rendezvénysorozata.
A rendhagyó irodalomórák keretében pénteken délelőtt is ellátogattak az írótábor vendégei a község iskoláiba. A könyvkiadók és a szerzők távolmaradása miatt azonban pénteken délután elmaradt a Magyarkanizsai Írótábor délutáni Szemtől szemben rendezvénye, ahelyett – a programban meghirdetettnél 2 órával korábban – a Híd köré tömörülő fiatal alkotók, a Híd-kör tagjai mutatkoztak be a Balkán teraszon.
Virág Gábor moderálása mellett Barlog Károlyt, TerékAnnát, Oláh Tamást, Kiss Tamást, Benedek Miklóst, Brenner Jánost, Sági Varga Kingát ismerhették meg a jelenlévők. Majd megtekintették Csubrilo Zoltán Vándorlások című alkotását. A dokumentumfilm az írótábor hat évtizedéről igyekezett átfogó képet adni, megszólaltatva többek között Pató Imrét, Dudás Károlyt, Fehér Magdolnát, Bogdán Józsefet, de hangfelvételről hallhattuk Majtényi Mihályt és az írótáboron belüli szociográfiai műhelyt létrehozó Papp Györgyöt is. Bús Jánosnak, a magyarkanizsai József Attila Könyvtár igazgatójának kérdéseire válaszolva Csubrilo Zoltán elmondta, hogy egy olyan kőtáblát szeretett volna állítani az írótábor és az elmúlt hat évtizedben itt megjelent alkotók emlékére, amire fénnyel írnak.A filmbemutatót követően Faragó Kornélia főszerkesztő mutatta be, és faggatta munkájukról a Híd-kör műfordító tagjait: Marko Čudićot, Vékás Évát, Orovec Krisztinát, Ördög Mónikát és Lenkes Lászlót.
Szombaton délben a Vándorkulacs-díj átadásával zárult a hatvanéves évfordulóját ünneplő írótábor rendezvénysorozata. A zsűri, Bányai János , Németh Ferenc és Bordás Győző Dormán László nak, az írótábor fotós-krónikásának ítélte oda ezt a díjat. Indoklásuk szerint, aki látta Dormán Lászlónak a jubileum alkalmából készült fotókiállítását, azt is láthatta, hogy ezek a felvételek az írótábor történelmének a részei egyben, minden kép egy-egy történet is, éberen tartja az emlékezést, és olyasmit is közöl velünk, amit a ferdítő emlékezés miatt hosszú évek távlatából talán másként tudunk. Méltó kezekbe kerül a vándorkulacs – jelentette ki Bányai János, a 60. Magyarkanizsai Írótábor szervező bizottságának elnöke.