– Ez a pártalan szépségű terület páratlan értékű régészeti kincset rejt magában, amely még részben feltáratlan – jegyezte meg a múzeum igazgatója.
Ricz Péter archeológus Szekeres László életéről beszélve megjegyezte, hogy nem csak régészként kell rá gondolni.
– Szekeres László polihisztor volt, nem csak régészként kell rá gondolni, ugyanis foglalkozott helytörténet-kutatással, néprajzzal és képzőművészettel is, karakán, véleménye mellett kiálló, de mindenkivel szót értő ember volt – emlékezett vissza az archeológus.
A Szekeres László Alapítvány képviseletében Józsa László vett részt a megemlékezéssel egybekötött alkotótáborban.
– Szekeres László mindannyiunkkal ellentétben a szelíd értelmiségi megtestesítője volt. Ha valakiről elmondhatjuk azt, hogy gondolatainak előadásában és érvényesítésében megtalálta a legjobb módot, akkor rá mindenképpen igaz. Ez olyan adottsága volt, amelyre érdemes és megtisztelő emlékezni – mondta Józsa László.
Gál József lapunknak elmondta, hogy egészségügyi okok miatt döntöttek feleségével úgy, hogy utoljára szervezik meg az alkotótábort.
– Bucka mama és én megöregedtünk, az egészségünk sem olyan, mint korábban, nagyon nehéz két héten keresztül vendégül látni és kiszolgálni a művészeket – mondta a magánművésztelep alapítója.
Mint megjegyezte, mindez nem azt jelenti, hogy a Bucka Gányó Művésztelep bezárná kapuit, ugyanis bármikor bárkit vendégül látnak, azonban az utánpótlás hiánya miatt fájó szívvel, de úgy döntött, utoljára szervezi meg az alkotótábort.
