A nők elleni erőszak a pandémia ideje alatt is jelentős probléma. A járványhelyzet miatt számos, az áldozatokat támogató szolgáltatás elérhetetlen volt, sőt az erőszak áldozatául esett nők állami intézménye is bezárt.
Az epidemiológiai helyzet következtében a gazdasági állapot is változott. Az egyik nők védelmével foglalkozó civil szervezet felmérése alapján kiderült, a programjaikon részt vevő 36 nőnek 70%-a vesztette el munkáját a vírushelyzet első három hónapjában.
A szóban forgó nők többsége nem versenyképes a munkaerőpiacon, ugyanis legtöbbjük általános iskolai végzettséggel sem rendelkezik.
Az erőszak az esetek 80 százalékában családon belül következik be.
A felmérés arra is kitér, hogy a digitális térben végbemenő erőszak is aggasztó számú.
A 178 nő közül, akik az emberkereskedelem valamilyen formájával már találkoztak, 42 % elmondta, hogy átesett valamilyen nemű digitális erőszakon (pl.: internetes zaklatás, bosszúból történő pornográf tartalom közzététele). Az is kiderült, hogy a válaszadók 65%-át már fenyegették meg a digitális térben.
Marijana Savić, a civil szervezet igazgatója szerint az internetes közegben végbemenő erőszak az elszenvedő számára lehet ugyanolyan traumatikus, mint a fizikai párja.
Az érdekeltek a részletesebb adatokról bővebben az alábbi videóból is értesülhetnek.