Írásos bizonyítékok bemutatásával folytatódott hétfőn Dijana Hrkalović, a Belügyminisztérium volt államtitkára elleni tárgyalás, amelyben hivatali visszaéléssel vádolják, azzal, hogy kihasználva beosztását akadályozta a bűnözők elleni nyomozást. A tárgyaláson Hrkalović cáfolta, hogy ő maga rendeletet adott volna ki a nyomozás megfékezéséről, illetve azt is elvetette, hogy a bűnözők közötti párbeszédben a D rövidítés, illetve a Dijana megnevezés róla szólt volna.
A belgrádi Különleges Bíróság vádlottak padján Dijana Hrkalović mellett helyet foglal még Dejan Milenković, a rendőrség különleges vizsgálati módszerek részlegének vezetője és Milorad Šušnjić, volt újvidéki rendőrfőnök is.
A tegnapi rendőrségi kihallgatás során szemléltették azokat az üzenetváltásokat, amelyek Veljko Belivuk és Nenad Vučković között zajlottak, és amelyekben egy illetőt D rövidítéssel és Dijana megnevezéssel emlegettek. Hrkalović tagadta, hogy róla lehet szó, majd megemlítette, ezekben az üzenetekben emlegetik a miniszter és a Stefanović megnevezéseket is. Vladimir Đukanović, Hrkalović védőügyvédje ugyanakkor arra hívta fel a bíróság figyelmét, hogy egyik üzenetben sem említik, hogy védence rendeletet adott volna ki arra, hogy bizonyítékokat töröljenek ki.
Dejan Milenkovićhatáridőnaplóját is elemezték a bíróságon, ennek kapcsán a vádlott arra mutatott rá, hogy a határidőnaplóban csak a szolgálatvezetőkkel való kommunikációt jegyezte fel, ő soha nem kommunikált bűnözőkkel.
Bemutatták azt a rendelet is, ami annak a videófelvételnek a kiadására vonatkozott, amelyen látszik Vlastimir Milošević meggyilkolása 2017. január 30-án, egy belgrádi szálloda előtt. Ez a felvétel végül elveszett, ahogy az a telefonos kommunikáció analízise is késett, amit a gyilkossággal vádolt Veljko Belivuk elkobzott telefonjában találtak, így végül bizonyíték hiányában kiengedték Belivukot (most a legkegyetlenebb gyilkosságok miatt áll bíróság előtt). Az ügyészség Hrkalovićot vádolja azzal, hogy ő rendelte el, hogy Milenković ne adja le idejében a telefonon talált analízist.
Milenković és Hrkalović is a vallomásában rámutatott arra, hogy ezt a rendeletet nem Hrkalović írta alá, hanem az akkori rendőrfőnök, Vladimir Rebićés mások. Hrkalović a bíróságon kiemelte, a rendőrfőnök a miniszternek tartozik felelősséggel, nem az államtitkárnak.
A korábbi meghallgatások során Hrkalović tagadta azokat a vádakat, melyek szerint ismerte volna Belivukot, és azt is, hogy köze lett volna Vlastimir Milošević meggyilkolásához. Cáfolta azt is, hogy elrendelte volna, hogy az újvidéki rendőrség operatív eljárásba vegye Darko Elez bűnözőt (nemrégiben Bosznia-Hercegovinában ítélték börtönbüntetésre, az ott elkövetett bűncselekmények miatt), ezáltal védelmet biztosítva neki, és elrejtve őt más rendőrségi részlegek látóköre elől.
A bírósági eljárást október 14-én folytatják, akkor is az írásos bizonyítékok feltárásával.
Vladimir Đukanovićkorábbantanúnak idézte be Nebojša Stefanović korábbi belügyminisztert, jelenlegi védelmi minisztert, illetve Nataša Krivokapić, volt főügyészt, valamint Vladimir Rebić, volt rendőrfőnököt is.
Az ügyészség a Hrkalović ellen felhozott vádak, azaz huzamosabb ideig tartó hivatali visszaélés miatt legalább öt év letöltendő börtönbüntetést kér, míg Milenkovićesetében egy, Šušnjićesetében pedig két évet.