2025. január 22., szerda

A minisztert tanúnak

Hrkalović védőügyvédje szerint a vád nem igazolja védence bűnösségét

Tegnap folytatódott Dijana Hrkalović, a belügyminisztérium volt államtitkára elleni eljárás a belgrádi Különleges Bíróságon. Védőügyvédje, Vladimir Đukanović javaslatára Nebojša Stefanovićot, az akkori belügyminisztert (az ügyviteli kormányban jelenleg védelmi minisztert) is beidézik tanúnak, ahogy Nataša Krivokapić volt főügyészt és Vladimir Rebić volt rendőrigazgatót is. A védőügyvéd kérte, hogy enyhítsék védence előzetes felügyeletét, ám a bírósági tanács visszautasította kérését.

Vladimir Đukanović a bírósági tárgyaláson előadta a védelem álláspontját, rámutatva arra, hogy a vádakat a másodrendű vádlott vallomásai alapján fogalmazták meg (Hrkalović mellett ugyanis a vádlottak padján két volt rendőr is ül). Hangsúlyozta, ő maga a politikai vádakat gyűlöli a legjobban, az egykori Informbiro idejét idézik, amikor egy személy szavai alapján ítélkeznek – olvasható az N1 televízió internetes portálján. A védőügyvéd szavai szerint ezúttal a másodrendű vádlott és egyetlen tanú sem említi Hrkalovićot, hanem más személyekről tesznek említést, őket a védelem tanúként szólítja majd be.

Đukanović kiemelte, miután Nebojša Stefanovićot többször említik a tanúk, miszerint ő rendelte el azt, amivel védencét vádolják, lehet, jobban megérdemelné, hogy ő üljön a vádlottak padján.

Vladimir Rebićet pedig azért idézik be, mert ő írta alá azt a jelentést, ami késett, és ami miatt 2017-ben a síneken történt gyilkosság ügyében – amivel Veljko Belivukot gyanúsították – a gyanúsítottakat végül felmentették. A védelem szerint a volt rendőrigazgató tartozik magyarázattal azért, mert a jelentés késett.

A tárgyalás tegnap délután fél 3-kor kezdődött, azzal, hogy Dijana Hrkalović és védőügyvédje már 2 órakor a bíróságon volt. Utánuk érkezett a másik két vádlott, Milorad Šušnjić volt újvidéki rendőrfőnök, majd Dejan Milenković rendőr is.

A bírósági tárgyalás április 7-én kezdődött, akkor a vádlottak tagadták bűnösségüket. Az eljárás május 18-án folytatódik, várhatóan a beidézett tanúk meghallgatásával.

Magyar ember Magyar Szót érdemel