2024. szeptember 7., szombat

A tanulás mellett a lelket is ápolják

A hajdújárási Petőfi Sándor Általános Iskola is bekapcsolódott a Boldog iskola programba
Szűcs Anna

Szűcs Anna

A hajdújárási Petőfi Sándor Általános Iskola megkapta a Boldog Iskola címet. A jobb veled a világ Alapítvány címét olyan iskolák kapják meg, amelyek bekapcsolódnak ebbe a mozgalomba. Arról, hogy ez mit is jelent, Szűcs Annát, az iskola igazgatónőjét kérdeztük.
– Egy kolléganőnk hívta fel a figyelmünket erre a programra, amelynek fő támogatója dr. Bagdy Emőke pszichológus. A Boldog Iskola program célja, hogy olyan érzelmeket hozzon elő különböző módszerekkel a gyerekekből, amik ebben a rohanó világban elfelejtődnek. Ilyen a szeretet, a hála, a megbecsülés, az odafigyelés. A foglalkozás célja, hogy jobban figyeljünk egymásra, és a lelkünkkel is foglalkozzunk, jól érezzük magunkat, boldogabbak legyünk, és így az iskolában is jobban érezzük magunkat. A cél az itt dolgozók és tanulók boldogsága, fölszabadultsága egyaránt – tudtuk meg az igazgatónőtől. Szűcs Annát arról is kérdeztük, hogyan válik egy iskola Boldog iskolává.
– Legelőször regisztrálni kell a programba, ekkor különféle anyagok kerülnek a birtokunkba. Október 5-én volt egy konferencia Budapesten, azon is részt vettünk, itt további segédanyagot kaptunk. Voltak más vajdasági regisztrált iskolák, de a konferencián csak mi voltunk jelen, valamint más határon túli régiókból is képviseltették magukat iskolák. Szép, tartalmas konferencia volt. A segédanyagok pedig bemutatják, hogy hogyan szervezzük meg ezeket a foglalkozásokat. Osztályfőnöki órákon meghatározott témaköröket dolgozunk fel, és ez által lehet az iskola Boldog iskola – mesélte az igazgatónő.
– Jelenleg még csak a hatodikosok vannak benne a programban. Kis Kornél és Engi Georgina tanárok voltak azok, akik elindították ezt a folyamatot. A szándékunk az, hogy ezt bővítsük, és a többi osztályfőnök is bevezesse ezeket a foglalkozásokat. Ez nem áll messze az osztályfőnöki óra témájától, viszont több odafigyeléssel jár. Az a tervünk, hogy kibővítsük ezt az egész iskolára. Az előző évben májusban regisztráltunk, és már az előző tanév végén kezdtük a programot. A gyerekek és a tanárok egyaránt élvezik ezeket a foglalkozásokat. A tapasztalat az, hogy ezek az alkalmak a tanároknak is jót tesznek.