A nemzeti tanács tiszteli és felkarolja azokat a kezdeményezéseket, amelyek alulról jönnek, mert ezek összecsengenek a Magyar Nemzeti Tanács által elkészített stratégiákkal. Ez azt bizonyítja, hogy nem siránkozó, hanem építkező közösség vagyunk, amely szeretné hatékonyabbá tenni az intézményrendszert, amelynek fejlesztési lehetőségeit a stratégiáink vázolják – mondta a többi között dr. Korhecz Tamás, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke a Néphagyományőrző Óvodapedagógusok Egyesületének a hét végén Kishegyesen megtartott nemzetközi szakmai találkozóján, amelyen a magyarországi és vajdasági óvodapedagógusokon kívül erdélyi vendégek is részt vettek.
A mintegy kétszáz óvodapedagógust és a találkozó vendégeit elsőként dr. Szőke Anna, a találkozó fő szervezője köszöntötte, a többi között dr. Korhecz Tamást, Celluska Frindik Erzsébet kishegyesi polgármester asszonyt, Linka B. Gabriellát, a nemzeti tanács tagját és Kőműves Gizellát, a kishegyesi óvodák igazgatónőjét. Mint mondta a demográfiai adatok lesújtóak, de elsősorban az óvodáknak kell meggyőzniük a szülőket, mennyire fontos a gyermek fejlődése szempontjából, az hogy anyanyelvű óvodába és később iskolába járjon. Így tudatosodhat, hogy a többségi kultúrát természetes, hogy meg kell ismerni, de az nem a miénk. Köszönetet mondott a kishegyesi intézménynek a szervezésben vállalt munkáért és a vajdasági magyar hagyományokat őrző óvodáknak, amelyek az előadások elkészítésével vállalták, hogy bemutatják az óvodapedagógusoknak milyen munka folyik intézményükben. A résztvevőket, vendégeket üdvözölve Celluska Frindik Erzsébet polgármester kiemelte, hogy kivételes öröm egy ilyen találkozón házigazdaként részt venni és azt tapasztalni, hogy ez a közösség nagyon jó házigazda. Fauszt Erika, a Néphagyományőrző Óvodapedagógusok Egyesületének elnöke köszönetet mondott a szervezőknek munkájukért, mert mint mondta, otthonról jöttek és úgy érzik mintha hazajöttek volna. A köszöntőket követően a jászszentlászlói óvoda képviselői, a legutóbbi találkozó szervezői átadták a találkozó vándorbotját és vándortarisznyáját dr. Szőke Annának, aki tovább viszi majd a következő találkozó helyszínére.
A találkozó szakmai részében az adai, csókai, magyarkanizsai, szenttamási, újvidéki, zentai és kishegyesi óvodák gyermekei adtak elő a hagyományainkhoz kötődő játékokat, jeleneteket. A magyarországi óvónők minden csoportot a maguk által készített bábokkal ajándékozták meg.