2024. november 22., péntek

Minden adott a sikeres tanévhez

Az idén is számos rendezvényt tartanak a szabadkai Kosztolányi- gimnáziumban

Az új tanév a szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnáziumban is rendhagyó módon indult. A minisztériumi utasítások alapján az első hetet egy megadott téma alapján a műhelymunkák teszik ki, míg a második hét az iniciális tesztekről szól. Ezt követően minden halad tovább a megszokott rendben.

A tehetséggondozó gimnáziumban szeptember elsején 262 diák kezdte meg a tanulmányait. Az angol nyelvi szakon 21, a német–angol vegyes szakon 19, a sport szakon 16, míg a színház- és audiovizuális művészet szakon 20 középiskolás – mellettük 3 külföldi diák – tanul.

Nagy Tibor, az intézmény igazgatója számolt be lapunknak arról, hogy milyen beruházások és fejlesztések valósultak meg az elmúlt időszakban az iskolájukban.

A szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium (Fotó: Molnár Edvárd)

A szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium (Fotó: Molnár Edvárd)

– A nyár folyamán a tartományi titkárságtól 1 millió 650 ezer dinárt nyertünk, amiből átfestettük a teljes homlokzatot, valamint az első emeleten a folyosókat és a tantermeket. Tavaly már elkezdtük a színház- és audiovizuális művészet szakhoz beszerezni a felszereléseket, az idén pedig majdnem 190 ezer dinárt nyertünk szintén a tartományi titkárságtól, amiből olyan fényképezőgépeket vásárolunk állványostól, ami egyben kameraként is működik. Ennek a folytatása az Igazságügyi Minisztériumtól nyert 900 ezer dinár, amelyből úgyszintén technikai felszerelést akarunk venni, hogy a „médiásokat" teljes mértékben felszereljük a munkához szükséges eszközökkel. Belefogtunk egy IPA-pályázatba is, aminek az első körén már túljutottunk, és ha sikerülne túljutni a másodikon is, akkor két év alatt egy saját filmstúdiót is létre tudnánk hozni az iskolában – hallottuk az intézmény igazgatójától, aki kifejtette, hogy a minisztérium által meghatározott négy cél (a pozitív emberi értékek fejlesztése, az egymás közötti megbecsülés fejlesztése, szolidaritás és a másság elfogadása) megvalósításához a gimnáziumban minden adott, sőt már ez az elmúlt 15–20 évben is adott volt.

Nagy Tibor (Fotó: Molnár Edvárd)

Nagy Tibor (Fotó: Molnár Edvárd)

– Az iskolában gyakorlatilag nem kell semmi újat kitalálnunk, hiszen számunkra mindig is a fent említettek voltak az elsődleges célok. Ezt bizonyítja az a számos, szinte havi szintű rendezvény, amit szívvel-lélekkel szerveznek a gyerekek. Egyebek mellett a sportnap, a kihívás napja, Halloween, a Csibe buli, az Öltözz ki nap, a közös karácsony, húsvét, kirándulások, vagy a Cipősdobozakció. Ezeket a programokat eddig plusz aktivitásként végeztük a gyerekekkel, és a jövőben sem tervezünk felhagyni e tradíciókkal – magyarázta beszélgetőtársunk. Mint megtudtuk, az első két hét sikeres befejezéseként egy sportnapot is tartanak a gimnázium összes tanulójával, ezzel is buzdítva őket a mozgásra.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás