2024. december 30., hétfő

Kommunikációs foglalkozások a fiataloknak

Új ismeretekkel és hasznos tapasztalatokkal gazdagodhattak a magyarkanizsai általános iskolások

Kiváló hangulatú kommunikációs és személyiségfejlesztő foglalkozásokkal várták a hetedik és nyolcadik osztályos általános iskolás diákokat szerdán Magyarkanizsán a helyi Regionális Pedagógus-továbbképző Központban. A fiatalok amellett, hogy jól érezték magukat, új ismeretekkel és rendkívül hasznos tapasztalatokkal is gazdagodtak.

Az általános iskolások számára szervezett foglalkozássorozatot, amelynek középpontjában a kommunikációs készségek fejlesztése, a személyiségfejlesztés és a kulturális identitás erősítése állt, Lőrinc Tímea színésznő, az újvidéki Művészeti Akadémia tanára és Máriás Endre újságíró, okleveles kulturális mediátor, okleveles mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő szakember, lapunk főszerkesztő-helyettese álmodta meg és irányította, akiknek többéves tapasztalata van a hasonló programok kidolgozása és megvalósítása terén.

– A mostani kommunikációs és személyiségfejlesztő foglalkozássorozatot úgy állítottuk össze, hogy a diákok inkább játékként, mintsem tanulásként éljék meg az együtt töltött időt, ám közben észrevétlenül is olyan tapasztalatokkal gazdagodhassanak, amelyeket a későbbiekben is hasznosíthatnak – magyarázta Máriás Endre, hozzátéve, azért esett a választásuk a hetedikes és nyolcadikos tanulókra, mert korábbi tapasztalataik azt mutatják, talán ez az a korosztály, amelynek tagjai esetében a legnagyobb nehézségekbe ütközik a nyilvános kommunikáció, hiszen rendkívül sokféle gátlás van bennük, amelyeknek a leküzdéséhez sok esetben külső segítségre van szükségük.

– Ez hosszú és bonyolult folyamat, amire egyetlen ilyen összejövetel természetesen korántsem elegendő. Arra azonban, hogy felismerjük a problémát, és közösen tegyünk néhány lépést a megoldása felé, mindenképpen alkalmas. Ez azért fontos, mert így maguk is rádöbbenhetnek mindennek a fontosságára, felismerve, hogy a kommunikációs készségek fejlesztése nemcsak azoknak hasznos, akik olyan hivatást választanának, amelynek alapját képezi a nyilvános megszólalás, hanem azoknak is, akiknek csak ritkán kell mások előtt megszólalniuk, ugyanis nekik sem mindegy, hogy mindezt hogyan teszik, ahogyan az sem, milyen benyomást keltenek ezáltal másokban – emelte ki Máriás Endre, hozzáfűzve, nagyon örülnek annak, hogy a foglalkozások kapcsán rendkívül pozitív visszajelzések érkeztek hozzájuk, ez ugyanis azt bizonyítja számukra, hogy a gyermekek élvezték a közös munkát, és már több ízben is jelezték, hogy szeretnék, ha lenne folytatása a programnak, amely kérésnek – mint mondta – lehetőségeik szerint igyekeznek eleget tenni.

A fiatalok kommunikációs készségeinek fejlesztésére és kulturális identitásának erősítésére irányuló projektum a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási, Nemzeti Kisebbségi –Nemzeti Közösségi Titkárság támogatásával valósult meg.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás

Nyitókép: A Magyarkanizsán megtartott foglalkozások résztvevőinek egy csoportja Lőrinc Tímeával