A hétvégéig, egészen pontosan június 1-jéig tekinthetik meg a látogatók a TAKT harmincéves fennállása alkalmából szervezett kiállítást a temerini moziterem melletti galériában.
A Temerini Alkotóműhely és Képzőművészeti Tábor három évtizeddel ezelőtt, 1978-ban vette fel a mai nevét, ugyanis ezt megelőzően már helybeli és vajdasági képzőművészek létrehozták az első Temerini Amatőr Művésztalálkozót, és Hevér János vezetésével több mint két évtizedig életben is tartották. Hevér János halála után (2001) azonban pangás következett be, aminek most egy fiatalokból álló csoport próbál véget vetni. Utcai Dávid festőművész és képzőművészettanár irányításával a TAKT éledezni látszik, ennek egyik jele a múlt pénteken megnyitott kiállítás, melyre meglepően szép számban jöttek össze az érdeklődők.
Újabb biztos jel viszont az, hogy időközben felnőtt néhány új generáció, és a fiatalok között szép számban vannak képzőművészet iránt érdeklődő helybeliek, akik július 6-a és 13-a között a Hevér-tanyán táboroznak majd. A hagyományt folytatni kell – szögezte le a kiállítás megnyitóján Utcai Dávid és Matuska Ferenc iparművész is. Ők a TAKT két nemzedékét képviselik. A kiállítás anyaga is ezt a pozitív értelemben vett kettősséget jelképezi, hiszen Matuska, Papp Ferenc, Móricz Károly, Jánosi László , vagy Majoros Zsuzsanna, Molnár Edvárd, Tallós Zsuzsa, Nádi Endre, Bene Katarina alkotásai mellett egészen természetszerűen hatnak az „érkező” tanulók és egyetemi hallgatók: Papp Ágnes, Dodony Anikó, Varga Valentin, Faragó Orsolya, Magyar Noémi és Sétáló Csaba munkái.