– Valószínűleg még mindig nincs teljes méreteiben meghatározva a lelőhely, mivel elég nagy területen fekszik. Több lakólétesítményt, más épületet és szemétgödröt foglal magában. Sok mozgatható tárgyat is találtunk, különböző kerámiatárgyakat, edények maradványait, sőt egy női figurát is. Mondhatni, hogy gazdag lelőhelyre bukkantunk, megközelítőleg négyszáz méteres körzetben, amely magában foglal két középkori létesítményt, ugyanakkor őskori maradványok is előkerültek. Továbbra is figyelemmel kísérjük Gombosnál a gázvezetéken történő munkálatokat, amelyek szerencsére nem érintik a település elején levő avarkori temetőt, egyébként ez jelentősen lelassítaná a munkálatokat – ismertette a fejleményeket Ljiljana Tadin.
A hódsági múzeum kusztoszát és régészét, Nebojša Vidovićot, épp munka közben, az ásatások helyszínén sikerült telefonon elérni. Amíg beszélt, a lelőhelyről ütemes, halk kalapálás hallatszott. A munkafolyamat legizgalmasabb pillanataiban mondta el azt is, hogy október végéig tartanak az ásatások:
– A munkálatokat a Tartományi Műemlékvédelmi Intézet vezeti, de bekapcsolódott a hódsági múzeum is, mivel ezen a területen található a lelőhely. Az útvonal Szerbmiliticstől Gombosig terjed. Nem ástunk minden méternél, csupán meghatározott részeken. Azokra a területekre összpontosítottunk, amelyekről korábban is tudtuk, hogy régészeti lelőhelynek számítanak, ezek ugyanis védettek. Valamennyire azonban kiszélesítettük ezt a részt, és ennek köszönhetően újabb értékes leleteket találtunk. Hosszú még az út addig, hogy a talált tárgyak a nyilvánosság elé kerüljenek, és kiállításokon is bemutassuk őket. Ezt rengeteg papírmunka előzi meg, és amikor ezzel végzünk, először is hivatalos jelentést készítünk majd az ásatás eredményeiről. Ha mindennel elkészülünk, meg kell határoznunk, hogy mely tárgyak kerülhetnek a nyilvánosság elé, és végül ezeket állítjuk ki – mondta a régész.