A WHO szerint a koronavírus-járvány második hullámának gyorsulása Európa szerte azt jelzi, hogy veszélyes stratégia a kormányoktól a vírust szabadon engedni a nyájimmunitás kialakulása szándékával.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) arra figyelmeztet, a tapasztalatok azt mutatják, a legtöbb közösségben nem alakult ki a természetes védettség.
"A közegészségügy történelmében még soha nem volt koncepció, stratégia a nyájimmunitás egy járvány kezelésében. Ez mind tudományos, mint erkölcsi szempontból problematikus" - fogalmazott a szervezet főigazgatója.
Franciaországban Jean Castex miniszterelnök felszólította a lakosságot, hogy otthonaikban is korlátozzák az összejöveteleket, mert a gyorsuló járvány egyre nagyobb terhet ró az egészségügyi rendszerre.
Hétfőn több mint 16 ezer új fertőzéses esetet regisztráltak.
A mutatók alapján két újabb francia város, Toulouse és Montpellier is elérte a legmagasabb riasztási szintet. Keddtől ott is korlátozásokat léptetnek életbe.
Oroszországban 24 óra leforgása alatt 13 ezer új fertőzöttet azonosítottak. Ez a legmagasabb napi adat a világjárvány kitörése óta. Moszkva polgármestere szerint ez a hét döntő lehet a főváros vírus elleni harcában.
Egy helyi tanárnő arról beszél, hogy egyre több szigorú intézkedést hoznak. Látható, hogy mindenki maszkban közlekedik. Az iskolák is átálltak az online oktatásra, ő is otthonról dolgozik.
A hatóságok az orosz vakcina tömeges alkalmazására készülnek, miközben a hatóanyagot kifejlesztő intézet még nem hozta nyilvánosságra a hetek óta, embereken zajló tesztek eredményeit.
Csehországban szerdától november 3-ig bezárják az iskolákat, a felső tagozaton átállnak az online oktatásra. A középiskolák, egyetemek már korábban váltottak. Szintén nem nyithatnak ki az éttermek, bárok. Valamint zárt térben, és közterületeken mindenhol kötelező lesz az arcmaszk viselése.
Az elmúlt két hétben 100 ezer lakosra csaknem 500 új fertőzöttet regisztráltak, ami riasztóbb, mint a belga vagy a spanyol adat.