Az elmúlt évekhez viszonyítva az idén rekordszámú résztvevője volt az Újvidéki Rádió által 31 évvel ezelőtt útjára indított népzenei vetélkedőnek: szombaton mintegy 500 gyermek lépett fel 23 vajdasági településről.
A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete és az Újvidéki Rádió szervezésében megtartott vetélkedőn csaknem ötszáz, népviseletbe öltözött éneklő és zenélő óvodás és általános iskolás lépett fel két helyszínen: az M Stúdióban és az 1-es számú zenei stúdióban. A szaktekintélynek számító zsűri 93 műsorszámot hallgatott végig négy kategóriában: 40 énekszólista és -kettős, 28 énekcsoport, 10 hangszerszólista és -kettős, illetve 15 kisegyüttes mutatkozott be. A hangszereseket Borsi Ferenc, Fábri Géza és Hézső Zsolt, az énekeseket Rontó Márta és Szabó Kocsis Zsuzsanna méltatta.
Vajdaság számos településéről – Adáról, Óbecséről, Bácskertesről, Szenttamásról, Muzslyáról, Kishegyesről, Topolyáról, Péterrévéről, Csókáról, Bácsgyulafalváról, Magyarkanizsáról, Zentáról, Temerinből, Pirosról, Újvidékről, Kúláról, Bogarasról, Törökbecséről, Palicsról, Szabadkáról, Kispiacról, Gunarasról és Moholról – érkeztek a fellépők, valamint egy kislány Szegedről.
A 93 bemutatott műsorszám közül 70 díjat kapott, egészen pontosan 20 bronz, 25 ezüst, 18 arany és 7 kiemelt arany oklevelet ítélt oda a zsűri. Ez utóbbiban a szenttamási Kiss Sebestyén, az adai Bodros tamburazenekar, a csókai Füzike leánykar, az adai Pántlika leánykórus, a bácskertesi Kis Krajcárka, a péterrévei Varga Viktória és Szabó Anett énekkettős, valamint az óbecsei Fenyvesi Zénó és Lengyel László duettje részesült.
Az idén először a zsűri tanári díjat is kiosztott, amelyet Cseszák Balázs, Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Zsombor érdemelt ki munkájáért.
A vetélkedőről és a gálaműsorról a galériánkban láthatnak képösszeállítást.