Az egyik leghíresebb hazai képregényszerzőnk, az Európában és más földrészek több országában is ismert Zoran Janjetov Antibody (Antitelo) c. retrospektív kiállítását tekinthetik meg az érdeklődők a Vajdasági Kortárs Művészeti Múzeumban, a Duna utca 37. alatt.
Zoran Janjetov 2004-ben a Belgrádi Nemzetközi Képregényszalon rendezvényen különdíjban részesült munkásságáért, amely által a hazai képregényművészetet gazdagította. Műveinek nagy részét láthatjuk a székvárosi kiállításon augusztus 25-éig. A kiállítás szerzője Vladimir Mitrović muzeológus, a katalógus szövegét pedig Momčilo Rajin, Alejandro Jodorowsky, Zoran Đukanović, Ilija Bakić, Zoran Stefanović képregénytörténészek és teoretikusok állították össze.
A szabadkai születésű alkotó az újvidéki Bogdan Šuput Képzőművészeti Iskola elvégzése után az Újvidéki Művészeti Akadémia festészeti szakán Isidora Vrsajkova és Dušan Todorović tanárok növendékeként diplomázott, és azóta az akadémián dolgozik.
A népszerű képregény-irodalom már gyermekkorában elbűvölte. Kifinomult stílusú rajzolóként 1979-től kezdve mutatkozik be a hazai közönségnek, a következő évtizedekben illusztrációit és képregényeit az ex-Jugoszlávia szinte minden fontosabb gyermek-, ifjúsági és zenei magazinjában közölték (Student, Vidici, Mladost, Neven, Mali neven, Omladinske novine, Stav, Jukebox, Maslačak, Yu strip magazine, Cepelin...)
Legismertebb képregényei a saját forgatókönyve alapján készült Bernard Panasonik, amelyen 1981 és 1995 között dolgozott, a Yu strip magazine és a Vreme zabave kiadványban jelentek meg. Janjetov 1986-tól méltó utódaként dolgozott Jean Giraud francia képregénymester (aki világsikerre elsősorban Mœbius álnéven tett szert) L’Incal, Les Technoperes és Ogre God sorozatain, amelyhez a fogatókönyvet Alejandro Jodorowsky írta. Ezek a képregények mintegy 15 nyelvre lefordítva 20 országban láttak napvilágot.
Zoran Janjetov a képregényeken kívül illusztrációival és grafikai formatervezéseivel is ismertté vált. A Crammed Discs brüsszeli székhelyű kiadó részére 2002 és 2009 között formatervezőként zenei kiadványok fedőlapját és kísérőanyagait készítette el. Ezt megelőzően, az 1980-as évek közepén Janjetov énekese volt a Heroina jugoszláv rockegyüttesnek. 1985-ben rögzítették a Heroina c. albumot. Ennek a lemeznek és más hazai és külföldi együttesek albumainak, zenei projektumainak Janjetov grafikai formatervezője is volt.
A székvárosi Vajdasági Kortárs Művészeti Múzeum munkatársai a Zoran Janjetov munkáiból összeállított kiállításhoz számos kísérőprogramot terveznek az Újvidéki Egyetemi Művelődési Központtal és az Újvidéki Művészeti Akadémiával karöltve: tárlatvezetés lesz a kurátorral és a szerzővel, továbbá a képregényművészetnek szentelnek kerekasztal-beszélgetést, valamint műhelymunkát tartanak gyermekeknek és fiataloknak.
Zoran Janjetov Antibody kiállításának részeként megtekinthetők azoknak a gyermekeknek a munkái is, akik részt vesznek a Mano Stúdió legfiatalabb korosztálynak szánt, Gyerekek és a múzeum című programjában. A gyermekek Janjetov képregényhősei alapján nagy örömmel rajzolták meg saját képregényeiket.