Jó iramú, szórakoztató találkozót vívott egymással Grúzia és Csehország. Az első fordulóban mindkét csapat vereséget szenvedett, így érthető módon nagy szükségük volt a pontokra, a taktikázás helyett ezért már a kezdő sípszótól egymásnak rontottak. A nagyobb helyzeteket a csehek dolgozták ki, de távolról sem lehet azt mondani, hogy Willy Sagnol kiválasztottjainak ellentámadásai nélkülözték volna a veszélyt. Grúz részről mindenképpen ki kell emelni Mamardasvili kapust, aki tizenegy védésével jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy az Európa-bajnokság újonca második találkozóján pontot szerezzen. Bravúrjai is azonban kevésnek bizonyultak volna, ha az első játékrészben a cseheknek nem gyűlik meg a bajuk a kezezésekkel. Hložek gólját ugyanis a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette, majd közvetlenül a szünet előtt Hranáč kezére pattant a labda, amiért a sípmester büntetőt ítélt. A cseh hátvéd számára a kontinenstorna eddig felér egy rémálommal, Portugália ellen öngólt vétett, Grúzia pedig az ő hibájából került előnybe. A folytatásban a csehek fokozták a nyomást, és Schick egy szögletet követően a szerencsét sem nélkülözve kiegyenlített. Ezzel ő lett a csehek legeredményesebb gólszerzője az Európa-bajnokságokon. Balszerencséjére, nem sokkal ezután sérülés miatt el kellett hagynia a pályát. Társai nélküle is nagy fölényben játszottak, ennek ellenére a meccs ziccerét a grúzok hagyták ki, amennyiben Lobzsanidze kicsit higgadtabb tud maradni a befejezésnél, megnyerhette volna csapatának a mérkőzést. A találkozó a várt győzelem elmaradása ellenére elnyerte Ivan Hašeknek, a cseh szövetségi kapitánynak a tetszését is, aki sportszerűen gratulált az ellenfélnek is: „Gratulálok Grúziának és Willy Sagnolnak, remek hangulatú meccset játszottunk, és mindkét csapat szerzett egy pontot. Uraltuk a játékot, de a második gólt nem szereztük meg a végén. Huszonhat kapura lövésünk volt, ez nagy szám. Viszont nagyon szerencsések is voltunk, hogy Grúzia a végén nem talált be a kontrából.”
Hamburg: Grúzia–Csehország 1:1 (1:0)
Volksparkstadion 46 500 néző, vezette: Steibert (német). Gólszerzők: Mikautadze a 45+3. (11-esből), illetve Schick az 59. percben.
Grúzia: Mamardasvili, Kvirkvelia (Gvelesziani), Kasia, Dvali, Citaisvili (Locsosvili), Davitasvili (Csakvetadze), Mekvabisvili, Kocsorasvili, Kakabadze, Mikutadze, Kvarachelia (Lobzsanidze).
Csehország: Stanek, Holeš, Hranáč, Krejči, Coufal, Provod (Barak), Souček, D. Jurasek, (Ševčik), Černy (M. Jurasek), Schick, (Chytil), Hložek (Lingr).
A csoport állása:
1. Portugália 2 2 0 0 5:1 6
2. Törökország 2 1 0 1 3:4 3
3. Cshország 2 0 1 1 2:3 1
4. Grúzia 2 0 1 1 2:4 1
Nyitókép: Schick lett a csehek Eb-gólrekordere (Beta/AP)