2024. június 28., péntek
VÍZILABDA

Kanada ellen hangoltak a lányok

A párizsi olimpiára készülő magyar női válogatott szombaton játszotta le első hivatalos felkészülési mérkőzését. A Mihók Attila és Cseh Sándor vezette együttes sima győzelmet aratott Kanada felett a gödöllői találkozón. Az első félidő még szorosra sikeredett, a házigazda mindössze egygólos előnyt szerzett a nagyszünetig. A térfélcserét követően Mihókék taktikát váltottak, ráncba szedték a védekezésüket, így a tengerentúliak már a harmadik negyedben leszakadtak. A négy gólig jutó Szilágyi Dorottya, valamint a három-három találatot szerző Keszthelyi Rita és Garda Krisztina kiemelkedő teljesítményt nyújtott elöl. A két együttes az olimpián is azonos csoportban szerepel, ám a szombati eredményből még nem szabad messzemenő következtetést levonni. A tavalyi vb csoportkörében a magyarok csupán 11:10-re győzték le a kanadaiakat.

A Mihók–Cseh páros tegnap szűkítette keretét, a 23 fős bő csapatból Baksa Vanda, Dobi Dorina, Dömsödi Dalma, Maczkó Lilla, Máté Zsuzsanna, Tiba Panna és Torma Luca került ki, így 16 pólós folytatja a felkészülést.

Eredmény: Magyarország–Kanada 14:7 (3:2, 1:1, 6:0, 4:4).

FIÚ U16-OS VB

Magyarország nyerte meg az örökrangadót

A szerb és a magyar válogatott egyaránt az első helyen zárta a Máltán zajló U16-os fiú-világbajnokság csoportküzdelmeit, előbbi a nyolcaddöntőben Hollandiát, utóbbi pedig Bulgáriát búcsúztatta, így a negyeddöntőben egymás ellen ugorhattak vízbe. Az első félidő még kiegyenlített küzdelmet hozott, felváltva vezettek a felek, a nagyszünetben 5:5 állt az eredményjelzőn. A folytatásban a magyarok átvették az irányítást, Rabb Benedek vezérletével – a KSI tehetsége egymaga 9 gólig jutott – már a záróetap előtt elléptek, és végül öttel nyertek. Juhász Zsolt tanítványai a tegnap esti elődöntőben Spanyolország ellen ugrottak vízbe, a másik ágon olasz–montenegrói párharcot rendeztek.

Eredmények, negyeddöntő: Szerbia–Magyarország 7:12, Spanyolország–USA 14:9, Olaszország–Horvátország 12:9, Montenegró–Görögország 11:11 – ötméteresekkel: 15:14.

Nyitókép: Az olimpián várhatóan nehezebb dolguk lesz a magyar lányoknak (MTI)