2024. október 7., hétfő
KAJAK-KENU – MAGYARKANIZSA

Sikeres volt az idény

Befejeződött az idei versenyidény a kajakosoknál. A magyarkanizsai Bratstvo versenyzői sikeres szezont tudhatnak maguk mögött, edzőjük, Apró István elmondása szerint a kajakosok az idei versenysorozatban kimagasló eredményeket értek el, összesen 98 érmet (33 aranyat, 34 ezüstöt, 31 bronzot) szereztek.

Az országos bajnokságon 5000 méteres távon az ifjúsági korosztályban első helyen végzett Ladányi Lídia (K1) és Kovács Ádám (K1), a pionír korosztályban harmadik lett Szecsei Réka (K1). Az éremtáblázaton harmadik a Bratstvo három éremmel (2 arannyal, 1 bronzzal).

Az országos sprintbajnokságon első helyezést ért el serdülő korosztályban Szecsei Réka, Bicskei Jázmin, Holló Lara, Pekla Eszter (K4, 1000 m és 500 m). Második lett az ifjúsági korosztályban Ladányi Lídia (K1, 1000 m), a pionír korosztályban Apró Máté, Pekla Martin, Raffai Dávid, Dobó Erik (K4, 1000 m) és Szecsei Réka, Bicskei Jázmin, Holló Lara, Bicskei Szofi (K4, 1000 m).

Harmadik helyen végzett az ifjúsági korosztályban Ladányi Lídia (K1, 500 m) és a serdülő korosztályban Raffai Dávid, Pekla Martin, Dobó Erik, Berkes Máté (K4, 1000 m). Négy korosztály összesített csapatversenyében kilencedik a Bratstvo hét éremmel (2 arannyal, 3 ezüsttel, 2 bronzzal).

Az országos kupaversenyen az ifjúsági korosztályban második helyezést ért el Ladányi Lídia (K1, 1000 m) és a pionír korosztályban Holló Lara (K1, 1000 m). Harmadik lett az ifjúsági korosztályban Ladányi Lídia (K1, 500 m).

A Bratstvo kajakosai Vajdaság nyílt bajnokságán összesen 11 érmet (6 ezüstöt, 5 bronzot) szereztek.

Ladányi Lídia a válogatott színeiben részt vett az ifjúsági és az U23-as világbajnokságon Plovdivban, ahol K1 1000 méteren az elődöntőben a hetedik lett, míg Pozsonyban az Európa-bajnokság B döntőjében ugyanebben a számban a harmadik helyen végzett.

Ladányi utóbbi helyszínen az elődöntőben a négyes tagjaként (Ladányi, Slavica Našagaćin, Andrea Vukašinović, Kaja Sarić, 500 m) az ötödik helyet szerezte meg.

A minikajakosok az országos bajnokság csapatversenyén a nyolcadik helyen végeztek négy éremmel (2 arannyal, 1 ezüsttel, 1 bronzzal), míg Vajdaság nyílt bajnokságán a hatodik helyet szerezték meg öt medállal (3 arannyal, 2 ezüsttel). Az országos és a tartományi bajnokságon kitűnt Apró Máté, aki mindkét bajnokságon kétszer állt fel a dobogó legfelső fokára.

– Klubunk az idén megszervezte a már hagyományos, jubiláris, 50. nemzetközi Kanizsa-regattát, ezenkívül még három hazai és egy külföldi regattán vettünk részt. Idén nyáron is sikeresen bonyolítottuk le a nyári kajakiskolát, amelynek fő célja a tagtoborzás és az utánpótlás-nevelés, így szeretnénk minél több újoncot beszervezni a csapatba, és meg is tartani őket – tette hozzá Apró István.

Nyitókép: A magyarkanizsai Bratstvo kajakosai Belgrádban az országos bajnokságon