A mobilalkalmazás-áruházakban kisezer olyan alkalmazás van, amelyekkel a mesterséges intelligencia segít minket a különböző képek generálásában. Azonban ezek közül mindegyik a maga módján korlátozottak a lehetőségek számát illetőleg. Van, amikor regisztrálnunk kell magunkat ezek használatához. Van, hogy csak korlátozott számú képet generálhatunk ezekkel, és az olyanokból is viszonylag sok akad, amikor igencsak a zsebünk mélyére kell nyúlnunk ahhoz, hogy használhassuk az applikációt. Az iOS-os mobilokra ingyenesen letölthető AI Art Generator segítségével viszont tényleg korlátlan mennyiségű képet generálhatunk, és még hirdetéseket sem dobál ki mobilunk képernyőjére. E mellett a kérésünk begépelése során sem állít korlátokat a bepötyögtetett karakterek számát illetőleg. E mellett az általunk kívánt kép megjelentetését az alkalmazás által mellékelt címkék kiválasztásával is elősegíthetjük. Az alkalmazás a kívánt látványvilág eléréséhez is biztosít különböző lehetőségeket. Persze azért a generált képeket legfeljebb 1024 × 1024 pixelben generálja, és a képfájlok kizárólag PNG formátumban menthetők le.
***
A múlt havi írásunkban foglalkoztunk a Microsoft Math Solver alkalmazással, azóta viszont androidos mobilokra is megjelent a 10 évvel ezelőtt Damir Sabol, horvátországi programozó által iOS-ra és Windows Mobile-ra kifejlesztett Photomath. Sabol prózai okokból cselekedett így, ugyanis három gyermekének akart segíteni a matekleckéik elkészítésében. Az alkalmazást azóta többmillióan letöltötték, és ezért tavaly a Google is visszautasíthatatlan ajánlatot tett a programozónak, és megvásárolta az applikációt, ami most már Google Photomath elnevezéssel tölthető le. A Microsoft alkalmazásával szemben az applikáció már a kézzel írt szövegek felismerésére is képes. Az alkalmazás segítségével elég lefotózni a matematikai problémát, ami után az app felismeri a szöveget, és megoldja a feladatot, emellett pedig lépésről-lépésre le is vezeti a számításokat, ami a legszebb az egészben, pedig az, hogy trigonometriai és geometriai feladatokkal is elboldogul. Az alkalmazás ingyenesen kipróbálható, az összes lehetőség kihasználásáért viszont havonta 10, évente pedig 70 dollárnak megfelelő dinárösszeget kell legombolnunk.
***
Régebben az asztali számítógépünket vagy pedig laptopunkat infraátvitelre alkalmas mobiltelefonnal (táv)irányíthattuk, ami a PC serial portjával „csatlakozott”, és az infra-jelet dekódoló szoftvert fel kellett telepítenünk a számítógépünkre. Manapság viszont elég a mobilunkra és számítógépünkre is feltelepíteni az Unified Remote elnevezésű alkalmazást, amely segítségével létrehozhatjuk a kapcsolatot, és bluetoothon keresztül telefonunk segítségével irányíthatjuk is számítógépünket, azzal, hogy a mobilunk képernyője egyfajta touchpadként és billentyűzetként funkcionál majd, s ennek segítségével végezhetjük az asztali számítógépünkön vagy laptopunkon található multimediális eszközök kezelését, ki- és bekapcsolhatjuk és újraindíthatjuk gépünket, ahogyan számítógépünk asztalát is mobilunkra varázsolja, és havi 5 dollár kifizetése ellenében még sok más lehetőséget biztosít számítógépünknek a távolból történő irányítására.
***
Háziasszonyok, főzni és sütni szerető hölgyek és férfiak számára kisezer alkalmazást tölthetünk le, de ezek közül minden tekintetben kitűnik a Samsung Food alkalmazás. Az androidos készülékekre letölthető többfunkciós applikáció segítségével amellett, hogy segít minket a főzés közben, ihletet is nyújt különböző ételek elkészítéséhez, a család étrendjének az összeállításához, a különböző összetevők beszerzéséhez, de receptjeinket is lementhetjük, emellett többek között könnyen áttekinthető bevásárlólistát is készíthetünk az alkalmazás segítségével.