2024. október 7., hétfő

A kapus volt a legjobb

Labdarúgás – u21-es eb
A spanyol válogatott egyik legjobbjára, Bojan Krkićre két német védő, Andreas Beck és Jerome Boateng is jutott

Anglia győzelemmel, Spanyolország és Németország pedig döntetlennel kezdte meg szereplését a Svédországban zajló 21 éven aluliak Európa-bajnokság. A Stuart Pearce által irányított csapat Cattermole góljával megszerezte a vezetést, ám a finnek még az első félidőben egyenlítettek.

A győzelmet jelentő gólt a Manchester City játékosa, Micah Richards lőtte a második félidő elején. A csoport másik mérkőzése, a Spanyolország–Németország találkozó gólnélküli döntetlennel ért véget. A mérkőzés legjobbjának Sergio Asenjót, a spanyol csapat kapusát választották, ami sokat elárul a mérkőzésről.

U21-es Európa-bajnokság, A csoport, 1. forduló: Anglia–Finnország 2:1 (Cattermole 15., Richards 53., ill. Sprav (11-esből) 33.), Spanyolország–Németország 0:0.

A következő forduló (június 18-án): Németország–Finnország, Spanyolország–Anglia.