2024. október 7., hétfő

Vége a veretlenségnek

KAJAK-KENU EB –Ötödik lett a vajdasági magyarokból álló szerbiai kajak négyes
A magyar szurkolók Brandenburgból sem hiányozhatnak

Minden magyar egység továbbjutott az 1000 méteres előfutamokból a brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokságon: Kovács Katalin (K-1), a Szabó Gabriella, Csipes Tamara (K-2) és a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (C-2) duó ráadásul egyből a szombat délutáni döntőbe került. Az újvidéki Nagy Antónia a negyedik helyen ért célba, így az elődöntőbe jutott.

(C-2),
(K-4) – egyből a vasárnap délutáni döntőbe került a csütörtöki 500m-es előfutamokból a brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Tibor Márta K-4-es a negyedik helyet szerezte meg, így az elődöntőbe került, csakúgy mint a Nagy Antónia/Miljana Knežević K-2-es egység, amely a hatodik lett a selejtezős futamban.

Pénteken a 200 méteres selejtezők, elődöntők és döntők szerepeltek a műsoron. A Kovács Katalin, Nataša Janić alkotta magyar K-2-es ezüstérmes lett, ami azt is jelentette, hogy a megszakadt a kajak kettes öt éve tartó veretlenségi sorozata: a páros – bármely világversenyen indult is – 2004 óta nem talált legyőzőre, egészen tegnapig, amikor a német Fanny Fischer/Nicole Reinhardt 37,019 másodperccel győztek, Kovácsék ideje pedig 37,131s volt.

Ugyanígy ezüstérmes lett a kajakos Paksy Tímea, akit a spanyol Teresa Portela győzött le, valamint szintén a dobogó második fokára állhatott fel a Balázs Péter, Horváth Gábor, Bozsik Attila, Sarudi Pál összeállítású kenu négyes. 200 méteren a magyar csapat egyetlen aranyérmét a Paksy Tímea, Kovács Katalin, Nataša Janić, Fazekas Krisztina női kajak négyes szerezte, amely 35,009 másodperc alatt teljesítette a távot a második helyezett német egység előtt, amely 35,06s alatt tette meg a távot. A Köllő Szilvia, Major-Kubik Renáta, Panda Antónia, Tibor Márta négyes az ötödik helyet szerezte meg 36,396-os idővel.

A mai program: 1000m-es középfutamok (10 óra), 1000m-es döntők (12.45).

Vasárnap: 500m-es középfutamok (10 óra), 500m-es döntők (12.25).