2024. október 7., hétfő

Szerb győzelem, magyar vereség

LABDARÚGÁS
A magyar U19-es válogatott

A Stevan Vilotić Ćele-emlékverseny 2. fordulójában Zentán Magyarország és Ukrajna, Szabadkán pedig Szerbia és Izrael U19-es válogatottjai mérkőztek meg. A magyar–ukrán találkozó az utóbbi ország himnuszával indult, Kölcsey Ferenc költeményét azonban technikai okok miatt csak darabokban sikerült meghallgatniuk a jelenlevőknek. A mérkőzés első félidejében nem született gól, s hiába játszott a magyar válogatott mezőnyfölényben, igazi nagy gólhelyzetek az ukrán játékosok előtt adódtak. A három pont sorsa a második félidőben dőlt el, amikor az ukránok kétszer is eredményesek voltak: előbb az 57. percben Olekszandr Ovcsenikov fejelt a magyar kapuba, majd a 75. minutumban Vaszil Prima – szintén fejjel – megduplázta az ukránok előnyét.

Szerbia már a 7. percben megszerezte a vezetést Izrael ellen a holland Heerenveen középpályása, Filip Đuričić révén, a 2:0-s végeredményt pedig az OFK játékosa, Milan Rodić állította be a 89. percben.

Stevan Vilotić Ćele-emlékverseny, 2. forduló: Szerbia–Izrael 2:0, Magyarország–Ukrajna 0:2.